Vysoce favorizovaný tým USK Praha přinutily k plnému výkonu a porážka o deset bodů (65:75) je velmi hezká. Jen snílek mohl čekat víc.

„Pro domácí to bylo zajímavé utkání, s obrovskou motivací, snahou a v bezvadné kulise. Nám fungovala hůř obrana a ve hře pět na pět jsme selhávali v základních činnostech,“ přiznal trenér USK Lubor Blažek.

Karlovarský kouč Jiří Bárta byl velmi zklamán ´návštěvou´ dvou stovek diváků. „Mrzí mě, že jich nepřišlo víc,“ řekl po zápase a k jeho průběhu dodal: „V prvním poločase jsme hráli ustrašeně, ve druhém USK zagresivnil obranu, ale my si s tím poradili hlavně díky naší nové hráčce černé pleti. Jsem potěšen, že máme pouhých patnáct ztrát v zápase s takovým týmem, jako je USK.“

Zážitkem bylo sledovat obě lavičky při komunikaci s Američankami tmavé pleti. Za trenérem USK Blažkem stála sličná tlumočnice a bryskně překládala pokyny. „Je součástí realizačního týmu, normální zaměstnanec klubu,“ vysvětlil Blažek. To Lokomotiva si zatím nic takového nemůže dovolit, a tak trenér je na všechno sám. „Základní terminologii jsem schopen říct,“ říká Bárta. Ovšem s přílivem cizinců do celé soutěže si budeme muset zvykat, že lavičky budou o jedno místo větší.

Sotva se rozběhla ligová soutěž, už jsou tu pohárové zápasy. Karlovarské basketbalistky si do konce roku musí zvyknout na rytmus středa – sobota. Už zítra totiž vstoupí do Středoevropského poháru, do tuhnické haly přijede rakouský BC Powerbasket Tigers Wels.