Hraje se dnes od 17.30 hodin.

Klub z městečka Wels nedaleko Linze je velkou neznámou. Jedná se sice o devítinásobného rakouského mistra a pětinásobného vítěze národního poháru, který ale v posledních letech národní šampionát nehraje a soustředí se jen na evropské poháry.

Jedná se o multinárodnostní celek, jenž se dává dohromady až v říjnu po uzávěrce soupisek euroligových a FIBA cupových celků.

Proto ani karlovarské basketbalistky nevědí, kdo v dresu soupeře nastupuje a styl jejich hry je také absolutní neznámou. „Budeme to řešit naší hrou a aktuálně reagovat na vývoj zápasu. Nemáme bohužel možnost skautovat případné budoucí soupeře,“ říká karlovarský trenér Jiří Bárta.

Lokomotiva má už jedno vítězství v soutěži na kontě, ačkoli ještě nehrála.

„České kluby se dohodly, že vzájemné zápasy nebudou hrát, ale započítají si výsledky z ligových zápasů. Není to úplně definitivní, ale měli bychom tak mít už výhru se Strakonicemi, a navíc venku,“ vysvětluje Bárta.

A jaký je pohárový cíl Lokomotivy? „Já si myslím, že o dvě postupová místa do Final Four si to rozdáme my s Banskou Bystricí a Spartou. Tím nechci podceňovat ostatní, hlavně neznámý Wels,“ dodává karlovarský kouč.