Ve Středoevropské lize ve středu doma jasně přehrály „rakouský“ Wels.

BK Lokomotiva K. Vary 91
Powerbasket Wels 54

„Rakouský“ celek přijel pouze se šesti hráčkami, z nichž ani jedna a ani žádný člen tříčlenného doprovodu, nebyli Rakušany (!). Na palubovce se protočily dvě Srbky (Ruzic a Samardziska), dvě Rusky (Tcherkascheva a Gavrilova), Izraelka Este-Shehu a černá Američanka Lonon.

Dohromady a ani samostatně nepředvedly vůbec nic. U domácích se prostřídala v pohodě celá lavička a jasně v utkání dominovaly. Jedno jim ale ke cti nesloužilo, nejlepší hráčkou Welsu totiž byla jejich hrající trenérka Natalia Tcherkasheva, jenomže té už je třiačtyřicet (!) let.

O vítězství Lokomotivy nebylo od začátku pochyb, pouze se spekulovalo, jak bude výrazné.

V prvním poločase ještě rozdíl nebyl tak velký, ale po přestávce už body naskakovaly jen na straně Lokomotivy.

Poslední čtvrtinu domácí vyhrály 23:7, když Wels dal první koš ze hry až dvě minuty před koncem. Dalším pozitivem je, že ve 23. minutě šla poprvé v této sezoně na palubovku Petra Gerstnerová a to je pro Lokomotivu dobrá zpráva.

V dalším utkání Sparta udolala Slavii UMB Banská Bystrica 81:79 (hostům se zranila česká rozehrávačka Uhrová a možná nepřijede ani do Varů 21. listopadu) a protože Sparta i Lokomotiva už v lize zdolaly Strakonice, vedou oba celky tabulku se dvěmi výhrami.

Body: Wallace 18, Vodrážková a Timková 12, Kučerová 11, Sedláčková a Magerčiaková 9, Dlouhá 7, Gerstnerová 6, Zmeková 4, Pilátová 3 (Štrubelová) - Ruzic 14, Este-Shehu 13, Gavrilova 12, Samardziska 8, Tcherkascheva 4, Lonon 3.
Fauly: 24:13.
TH: 10/9:25/17.
Trojky: 18/8:3/1.
Rozhodčí: Kittlerová, Kučera.
Diváků: 150.
Po čtvrtinách: 23:17, 44:34, 67:47.
Nejlepší hráčky: Šárka Kučerová - Tamara Ruzic.