Neplánovanou a nečekanou porážku zaznamenaly ve 4. kole Trocal ŽBL basketbalistky karlovarské Lokomotivy. Ve vlastní hale podlehly Hradci Králové (67:79), soupeři, s nímž by měly vyhrávat, a to hlavně doma.

O všem rozhodl už úvod zápasu, než se Karlovaračky nadechly, prohrávaly 1:8 a potom 3:13 a i přes náznaky stahování Hradec kontroloval vývoj. Lokomotiva ani jednou v zápase nevedla, nejlepším počinem bylo vyrovnání na 55:55. Jenomže to bylo vše.

„Od začátku byl náš výkon kostrbatý a dostávali jsme jednoduché koše. Když jsme se dostali na dostřel, hned následovaly fatální chyby a soupeř znovu odskočil. Nastoupily jsme jako přibité, o všem rozhodl úvod,“ uvedl kouč Lokomotivy Jiří Bárta.

Hradci se podařilo podruhé v historii vyhrát ve Varech. Loňskou výhru řídila karlovarská odchovankyně Houdková (tentokrát pouze na lavičce), tu sobotní celý kolektiv.

„První čtvrtina byla z naší strany dobrá, potom jsme měli krizi poté, co domácí postavili zónu, ale vše jsme překonali střelbou z větší vzdálenosti,“ pochvaloval si Miroslav Volejník, kouč Hradce.

A proč se Houdková ani na chvíli nepodívala na palubovku, na níž loni řádila?

„Právě od té doby měla dva lyžařské kurzy, vypadla z rytmu a do konce sezony se do formy nedostala. V přípravě na novou sezonu opět nepřesvědčila a do sestavy se neprobojovala. Teď bude mít další lyžařský kurz a musím říct, že si myslím, že do formy se dostane možná nejdřív v lednu,“ vysvětlil Volejník.

Od výhry nad rakouským Welsem se karlovarské basketbalistky trápí, dvakrát v lize prohrály, a tak mají možnost znovu se nakopnout v CEWL (Central European Women League - Středoevropské lize).

Již zítra (ve středu) totiž hostí v dalším kole slovenského zástupce BK Slávia UMB Banská Bystrica.

Jenomže nebude to žádný naivní Wels, ale ambiciózní celek v čele se slovenskými reprezentantkami a kapitánkou české reprezentace Michaelou Uhrov