Jako černá kočka se vymrštila basketbalistka karlovarské Lokomotivy Tera Wallaceová pod vlastním košem, zblokovala pokus protihráčky, sebrala odražený míč a po úniku přes celé hřiště dala, ač faulovaná, koš. Když proměnila následný trestný hod, potvrdila výhru Karlovaraček ve třetím kole Středoevropské ligy v česko-slovenském souboji.

Lokomotiva Karlovy Vary 73
Slávia UMB Banská Bystrica 66

Za třetí výhrou v CEWL (Central European Women League – Středoevropské lize) vykročila Lokomotiva hned od začátku, a to hlavně zásluhou Wallaceové. Ta měla na kontě už v 5. minutě osm bodů za dvě trojky a koš.

Do konce 1. čtvrtiny jich Wallaceová nasbírala 14 a hlavně její zásluhou domácí vedly 22:15. Potom si vybrala pauzu, nikdo ji nenahradil, a tak mohly hráčky zpod Urpína snižovat, až se jim povedlo po trojce Tetemondové vyrovnat na 30:30. Totéž pak zopakovala současně s poločasovým klaksonem košem Lalovicová.

Na začátku druhé půle si Bystričanky vybudovaly sedmibodový náskok (34:41), ale byl ve 27. zásluhou koše s faulem Timkové opět smazán (47:47). Přesto ve třetí přestávce měli hosté navrch (53:56).

Ve 33. po trojce Wallaceové Lokomotiva otočila na 60:58 a hlavně její zásluhou už vedení a důležitou výhru nepustila. Karlovaračky tak Středoevropskou ligou stále procházejí bez ztráty kytičky a zvyšují naději na účast v závěrečném Final Four.

Nejlepší hráčkou lázeňského týmu byla Afroameričanka Wallaceová a hodně byly vidět všechny tři Slovenky, Zmeková, Magerčiaková a Timková.

V červeném bystrickém dresu na sebe při absenci zraněné Uhrové nejvíce poutaly pozornost slovenská reprezentantka Oravcová, Srbka Lalovicová, Arménka Aleksanyanová a slovenská juniorská reprezentantka Katarína Tetemondová.

Body: Wallace 22, Gerstnerová 14, Sedláčková a Magerčiaková 8, Kučerová 7, Timková 6, Vodrážková 4, Dlouhá a Zmeková 2 – Oravcová a Lalovic 16, Aleksanyan 10, Tetemondová 9, Makková 7, Gáborová a Kovaliková 4.
Fauly: 18:15.
TH: 16/14:14/13.
Trojky: 22/5:7/1.
5 chyb: Tetemondová.
Diváků: 79.
Po čtvrtinách: 22:15, 34:34, 53:56.
Nejlepší hráčky: Šárka Kučerová - Andrea Oravcová.