Pivotka se totiž významnou měrou podílela na výhře Lokomotivy v Hradci Králové 78:71 a byla nejlepší hráčkou zápasu.

„Jsem spokojená hlavně proto, že jsme vyhráli, měla jsem dobré procento střelby a celkově mi zápas vyšel,“ uvedla Vodrážková. Duel byl vyrovnaný, ale Lokomotiva jej měla pod kontrolou.

„Hodně dobře jsme bránili, neměli moc útočných doskoků a v závěru se nedařilo střelecky. Problémy nám dělala jen Steffanová,“ zhodnotila vítězné utkání Miroslava Vodrážková. Té paradoxně pomohl odchod Gerstnerové do Strakonic.

„Po jejím odchodu dostávám větší prostor na hřišti, zůstaly jsme už jen tři podkošové a tak se to více rozloží.“

Khodnocení zápasu v Hradci Mirkou Vodrážkovou neměl výhrad ani trenér Jiří Bárta. „Přibrzdili jsme Hradec v rychlém protiútoku a hráli velice dobrou obranu, čímž domácí nepouštěli do jednoduchých košů. Ubránili jsme Bartoňovou i Křížovou a zůstala tak jen Steffanová. Ta sice dala 27 bodů, ale jedna hráčka neudělá výsledek. Jsem velmi spokojen s obranou a potom bylo jednodušší hrát na útočné polovině. Ve chvílích, kdy domácí stahovali jsme dokázali vždy kontrovat a nedovolili jim vyrovnat.“

Senzací 13. kola Trocal ŽBL a dokonce celého dosavadního průběhu soutěže je ovšem výhra Slovanky Tábor nad třetím týmem tabulky Valosunem Brno 73:72. Slovanka pod vedením nového trenéra Bronislava Tomana (místo Jany Klečkové) v poločase prohrávala o deset bodů a před poslední čtvrtinou o šest, ale fantastickým závěrem si zajistila první výhru v soutěži. A takto nabuzená přijede už ve středu do Karlových Varů k dalšímu utkání Trocal ŽBL, které začíná v 17.30 hodin.

Ivo Vymětalík