Přesto to stačilo „jen“ na konečné druhé místo. V obou případech je pokořila BK Slávia UMB Banská Bystrica, a to pouze ve vlastní hale. Premiérovým vítězem třetí nejvýznamější evropské klubové trofeje v basketbale žen pod záštitou FIBA je tak celek z města pod Urpínom.

Během Final Four CEWL, který se hrál ve športové hale Na Šťiavničkách, nejprve karlovarské basketbalistky v semifinále po dramatickém boji zdolaly polský KK Row Rybnik 64:63.

„Celý zápas se oba celky tahaly o vítězství. V první půli to chvilku vypadalo, že bychom mohli být lepší, dostali jsme se do šestibodového vedení. Ve druhém poločase nám trochu začaly docházet síly a soupeř otočil. Jedenáct sekund před koncem jsme prohrávali o dva body a Šárka Kučerová byla faulována při střelbě za tři. Zkušeně dala všechny tři šestky a Polky už nedokázaly zareagovat,“ popsal průběh semifinále karlovarský manažer Roman Maleček.

Ve finále nastoupila Lokomotiva proti domácí Banské Bystrici, která v semifinále přehrála Nitru. Vyprodané hlediště haly Na Šťiavničkách (1500 diváků) se nestačilo první poločas divit. „I když po sobotě byly holky hodně unavené, první poločas finále odehrály báječně. Vedli jsme o osm až deset bodů a v poločase o šest,“ chválí Maleček.

Jenomže potom přišel první a jediný výpadek v turnaji, který stál hráčky Lokomotivy celkový úspěch. „Hrubě nám nevyšlo prvních pět minut, které jsme prohráli 2:14 a nebyli schopni dát koš. Bystrica se tak dostala do náskoku deset až dvanáct bodů. Až v závěru jsme jej začali stahovat, ale bohužel čas se už krátil, a tak jsme nakonec prohráli o čtyři body 63:67.“ dodává manažer klubu Roman Maleček.

Přesto je vystoupení v CEWL velkým úspěchem karlovarských basketbalistek, vždyť vedení klubu vytyčilo před začátkem za cíl postup do základní skupiny.

Nyní si hráčky odpočinou a budou se připravovat na vyvrcholení ligové soutěže. Nadstavbovou část ve skupině A1 zahajují až v sobotu 8. března domácím zápasem s Valosunem Brno.

Ivo Vymětalík