Do modrého dresu karlovarských basketbalistek se vrátila Lenka Větrovcová.

Po roce a půl se tak vrací jedna z odchovankyň a hlavních strůjkyň postupu mezi elitu v roce 2003. Naposledy hrála ve Španělsku na předměstí Barcelony v týmu Don Piso UNI Girona. Jednání o jejím návratu nebyla vůbec jednoduchá.

„My jsme ji kontaktovali už před sezonou, ale to chtěla do Španělska. Další kontakty proběhly v polovině prosince, když tam chtěla končit, protože nebyla spokojena s minutáží co tam dostávala. A od té doby probíhala jednání jak ukončit její tamní angažmá,“ říká manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček.

Toto se potom táhlo velmi dlouho a až v posledních dnech došlo k obratu. „V sobotu se Španělský klub rozhodl, že ji pustí. V pondělí potvrdila FIBA její uvolnění a ve čtvrtek byla dopsaná na naši soupisku,“ přibližuje Maleček.

To je také poslední změna, která v kádru basketbalistek tuto sezonu nastává.

Karlovarské hráčky měly po návratu z Final Four CEWL z Banské Bystrice, kde získaly stříbrné medaile, den a půl volna a od úterý večer se připravují na vyvrcholení ligové soutěže, nadstavbovou část ve skupině A1 a následné play off. „Tento týden jsme změnili rytmus. Zařadili jsme věci na zpestření aby si hráčky hlavně psychicky odpočinuly,“ uvedl trenér Jiří Bárta.

Proto se využívala posilovna, výběhy do lesa a video. O víkendu mají hráčky volno. „Od pondělí znovu najedeme na zápasový mikrocyklus,“ doplňuje Bárta.

Nadstavbovou část Trocal ŽBL, po základní části skončily čtvrté, zahájí basketbalistky Lokomotivy v sobotu 8. března domácím zápasem s Valosunem Brno. Ve středu se karlovarské basketbalistky Lokomotivy sejdou s představiteli města. Primátorka Veronika Vlková poblahopřeje děvčatům k druhému místu v CEWL.

Ivo Vymětalík