Patrně nejdůležitější zápasy sezony čekají o víkendu basketbalisty karlovarské Thermie. Ve 13. a 14. kole odehrají v tělocvičně ZŠ Dvory dvě derby utkání s celky z Karlovarska. Body, které věří, že v nich získají, mohou mít v konečném účtování cenu zlata.

Náročnější bude zejména zítřejší duel se Sokolovem. A určitě ne jen proto, že soupeř se po dvojí prohře Thermie s Mostem vyšvihl v tabulce o bod a dvě místa před Thermii.

„Musím přiznat, že v poslední době se nám nedaří, naposledy jsme vyhráli v prosinci nad Budějovicemi. Potřebovali bychom to zlomit jako sůl,“ ví dobře karlovarský trenér Zdeněk Pešek a ví ale dobře i to, že jeho svěřence nečeká nic lehkého, protože: „Sokolov dovede být nebezpečný a nám bude chybět Rosťa Slavík, kterému zraněná ruka nedovolí hrát.“

Utkání začíná nezvykle brzy, už od 16.00, a to proto, že hned tři hráče čeká večer významná společenská událost.

„Jirka Dufek, Zdeněk Pešek a ´Džony´ Jindra mají maturitní ples,“ prozradil trenér. „Věřím ale, že na hřišti nechají duši, už proto, aby se na bále měli holkám čím pochlubit,“ dodal s úsměvem.

Nedělní zápas s posledním týmem tabulky Jiskrou Aš začíná ve Dvorech v 10.00 a domácí jsou v něm jednoznačnými favority. „Aš je sice jasně na sestup a má zatím jen jednu výhru, ale znáte to! Míč je kulatý a stát se může všechno, hlavně kdybychom je podcenili,“ varuje před přílišným optimismem Zdeněk Pešek.

Víkendový program A skupiny III. ligy

13. kolo:
Thermia – Sokolov
Rokycany – Písek
Beroun – Č. Budějovice
Most – Aš
Ústí – Klatovy
Teplice – Strakonice
14. kolo:
Thermia – Aš
Beroun – Písek
Rokycany – Č. Budějovice
Most – Sokolov
Teplice – Klatovy
Ústí – Strakonice