Při nástupu na hřiště se zdálo být jasno – proti šestici Sokolováků plná lavička Thermie, kdo by si nevsadil na vítězství domácích, byl by za blázna. Jenže ouvej, hosté od samotného začátku hýřili aktivitou, zatímco domácím se nedařilo skoro nic a vůbec už ne střelba.

Když se poprvé trefili do koše, běžela pátá minuta a Baník vedl 10:0!

I v dalších minutách dominovali na palubovce Sokolováci, nekompromisně diktovali tempo zápasu a velmi dobře organizovanou agresivní obranou domácí hráče odkázali do role statistů.

„Myslím, že naši hráči soupeře hrubě podcenili, snad si mysleli, že se v šesti porazí sami,“ přiznal karlovarský trenér Zdeněk Pešek a na adresu hostů dodal: „Utkání jasně dominoval stále výborný bývalý extraligový hráč Opavy Zdeněk David, který své spoluhráče strhl k výkonu, jemuž bylo těžké odolávat.“ Správný recept nalezli Karlovarští až v polovině druhé čtvrtiny, kdy už prohrávali o víc než 20 bodů (ve 12. min. 6:27!).

„Prostřídal jsem obrany a nakonec vyměnil prakticky celou základní sestavu a do půle se nám podařilo snížit na rozdíl 15 bodů,“ přiblížil rozhodující část utkání Pešek.

Do druhé půle nastoupila Thermie s jasnou taktikou: „Zvolil jsem kombinovanou obranu, zónu 2/2 a co nejtěsnější obranu na Davida po celém hřišti, do hry se postupně zapojili Olšan, Kempf a Nechala a od té doby jsme byli vyrovnaným soupeřem. Zvrat v utkání pak přinesl Zdeněk Pešek, když z pozice středního rozehrávače postupně snížil vedení Baníku a necelé dvě minuty před koncem vyrovnal na 71:71. Byl to ale bohužel opět on, kdo měl v jednom z posledních rychlých útoků tři na dva v rukou vítězný koš, ale místo aby útok dotáhl pod koš a zakončil, zvolil nepochopitelně střelu z dálky a netrefil,“ lituje zmařené šance karlovarský kouč.

Ve zbytku zápasu už hrála Thermie vabank, zatímco hosté šetřili každou vteřinu a utkání nakonec dotáhli k vítězství. „Musím říct, že zaslouženému,“ přiznal trenér Thermie Zdeněk Pešek a stejného názoru byl jeho protějšek z lavičky Baníku Josef Primus.

Thermia Karlovy Vary 71
BK Sokolov 74

Nejlepší střelci: Jiří Slavík 31 (3x3), Zdeněk Pešek 18 (1x3), Marcel Faul 8 – Zdeněk David 28 (2x3), Petr Kratochvíl 12 (2x3), Radek Ježek 10.
Po čtvrtinách: 6:21, 23:25, 18:16, 24:12.

Ve druhém utkání Thermie zdolala tým Aše 104:62.