Thermia Karlovy Vary 95
Slávie USK Ústí 64

Nejlepší střelci: R. Slavík 28, J. Slavík 27 (2x3), Horejš 12, Hála 10 – Rys 14, Banýr 13.
Čtvrtiny: 26:18, 19:13, 22:18, 28:15

Karlovarští nastupovali s vědomím, že výsledek zápasu rozhodne o tom, zda bude Thermie hrát o udržení nebo zda zůstane v horní polovině tabulky. Po sobotní porážce se podobně jako v utkání s Aší pomalu rozjížděli.

Vázla střelba, dlouzí nedávali zpod koše, faulovaní hráči nedokázali proměňovat trestné hody a počáteční slibný náskok 21:10 soupeř díky naší nepozornosti a slabé obraně ještě v první čtvrtině podstatně umazal.

„Obrana je v poslední době naší největší slabinou. Hráči na sebe během hry vůbec nemluví a tak se běžně stává, že soupeř chytrou hrou zůstává před finální střelou zcela sám. Přesto, že v poslední sezoně neustále na tréninku tuto chybu odstraňujeme, je jen na hráčích, kdy filozofii spolupráce přijmou za své. Pokud v budoucnosti chceme myslet na vyšší mety, musí hráči opustit své osobní ambice a začít myslet kolektivně,“ dokázal pojmenovat slabiny svého týmu trenér Thermie Zdeněk Pešek.

Krize, pokud se o ní dá v tomto utkání vůbec mluvit, naštěstí netrvala dlouho. „Jen co se zlepšila obrana a zrychlil útok, rázem přišlo vedení, na kterém se podíleli všichni hráči včetně celé lavičky. Ne že bychom hráli bůhvíjak excelentně, stále jen čekáme na stabilní výkony Michala Boguského, který hraje v krajském přeboru za Chodov skvěle, ale v dresu Thermie se trápí, a také ostatní, s výjimkou obou Slavíků a tentokrát i Hály, předváděli spíše svůj průměr. Na soupeře, který přijel bez trenéra a z mého pohledu nejlepšího rozehrávače Rudy Výborného, nakonec ale stačil i průměrný výkon,“ přiznal Pešek a dodal: „Přes všechny nedostatky si myslím, že náš mladý tým má budoucnost a dokonce si myslím, že v nejbližších letech můžeme myslet na vyšší soutěž. Jen si hráči musí uvědomit, že bez každodenní tvrdé práce samo nic nepřijde.“

Basketbalisté Thermie v sobotu na rozjeté Severočechy nestačili

Zklamání svým příznivcům připravili v sobotu basketbalisté karlovarské Thermie. Sen o přiblížení se k medailovým příčkám druholigové tabulky se nesplnil a v důležitém utkání s Teplicemi na vlastní palubovce prohráli rozdílem téměř dvaceti bodů.

Úvod zápasu přitom vypadal pro domácí docela slibně, na začátku druhé minuty dali první koš a v 5. minutě už Rosťa Slavík trojkou zvyšoval na 13:3. Jenže hosté se brzy oklepali, do konce čtvrtiny snížili na rozdíl tří bodů a v 1. minutě 2. čtvrtky dvěma slepenými koši skóre otočili na 18:19. V následujících asi sedmi minutách se vedení přelévalo ze strany na stranu, ale hosté pomalu přebírali iniciativu a do šaten šli s náskokem osmi bodů.

Na začátku druhé půle připravili Severočeši Thermii pěkně studenou sprchu, když dvěma trojkami během jediné minuty odskočili o 12 bodů na 36:48, a z toho se domácí už nevzpamatovali.

Do konce 3. čtvrtiny prohrávali o 20 bodů, a s tím už šlo sotva co dělat. Trenér Pešek v závěrečné desetiminutovce hry poslal na plac hráče z lavičky a risk se vyplatil.

Poslední čtvrtina byla nejpohlednější částí celého zápasu a Thermie ji vyhrála 26:25. Výborným výkonem přitom na sebe upozornil zejména Jirka Dufek.

„Moc jsme se těšili, že po předchozích povedených zápasech venku podobný výkon předvedeme konečně i před domácím publikem. Začátek zápasu tomu nasvědčoval. Sebevědomí z nás přímo čišelo, ale to nám bohužel vydrželo jen osm minut. Pak se hosté chytili dvěma úspěšnými útočnými doskoky, vzápětí kontrovali dvěma rychlými trojkami a na náš tým padla deka. Čtyři nedané trestňáky, tři trestuhodně nepovedené koše přímo z pod obroučky a psychika se obrátila. Tak zkušený tým, jako Teplice určitě jsou, dokázal naší indispozice dokonale využít,“ konstatoval o přestávce sklesle trenér Thermie Zdeněk Pešek.

„Třetí čtvrtka byla snad ještě horší než druhá, malým důrazem a málo fauly jsme hostům dovolili odskočit na rozdíl 20 bodů. V té době nebyl nikdo na hřišti ani na střídačce, kdo by se dokázal soupeři postavit. Vyzkoušeli jsme press, zónu i odstupňovanou osobní obranu, ale na rozjeté Teplice neplatilo téměř nic,“ dodal po utkání karlovarský kouč.

TJ Thermia Karlovy Vary 72
BK Teplice 91
Nejlepší střelci: Jiří Slavík 17 (2x3), Rosťa Slavík 13, Pešek 8, Myšička 7, Dufek 6 - Mazač 25, Eisner 24 (3x3), Gaisler 19 (1x3).
Čtvrtiny: 18:15, 14:25, 14:26, 26:25