O víkendu přivítá Thermie v posledních dvou domácích zápasech dva ambiciózní celky a matematika je neúprosná:
„Pokud v těchto domácích zápasech neuspějeme, budeme v posledním dvoukole bojovat o udržení venku. Jistotu sestupu už mají Aš a Klatovy, ohroženy jsou Ústí, Beroun, Sokolov, a pokud o víkendu aspoň jednou nevyhrajeme, tak přes svých deset dosavadních výher i Thermia,“ počítá trenér karlovarských basketbalistů Zdeněk Pešek.

Zítra v 17.00 nastoupí na palubovku tělocvičny ZŠ Dvory mužstvo Berouna.

„Tak právě těm máme co oplácet, v Berouně jsme po velké bitvě prohráli o jediný bod. Neskutečný boj to byl, ze strany domácích místy více než nefér a bolestivý. Tady budou hrát o život a jejich případná výhra by pro nás mohla za jistých okolností znamenat i sestup. To si ale nikdo z hráčů a samozřejmě ani vedení klubu nepřipouští,“ věří Pešek.

Atraktivní soupeř čeká Thermii i v neděli, kdy od 10.00 hostí jednoho z největších favoritů na postup do I. ligy BK Rokycany.

„Tady je to právě naopak, my jsme u nich fantasticky zvítězili a zvýšenou motivaci budou mít tedy oni. Myslím si, tenhle zápas přinese opravdu basketbalový požitek. Zvláště pokud v sobotním duelu uspějeme, bude to basketbal, kde si můžeme s klidem zahrát a soupeře potrápit,“ slibuje karlovarský kouč.