Před triumfem v Budějovicích ale podlehli na palubovce Písku.

Sokol Písek 68
Thermia Karlovy Vary 48

Nejlepší střelci: Ondřej Pešek 15 (2x3), Libor Pešek 8, Čáp 8 (1x3) – J. Slavík 20, Horejš 8, R. Slavík 7, Zd. Pešek 6.
Po čtvrtinách: 20:19, 34:35, 53:41.

Pro Thermii dobře známý soupeř a jeden z nejméně příjemných. „Písečtí jsou pro nás vždycky velkým problémem, zejména jejich skvělá obrana kombinovaná pressem po celém hřišti, která je v této sezoně vynesla mezi první čtyřku,“ vysvětlil karlovarský trenér Zdeněk Pešek.

V první půli se soupeři střídali ve vedení, Thermia byla o poznání lepší, ale domácí držel nad vodou velmi zkušeným výkonem Ondřej Pešek, hrající 1. ligu za plzeňský Basket Západ. Po změně stran se domácí vzepjali k neskutečné obraně, a i když sami mnoho bodů nenastříleli, odskočili na rozdíl 12 bodů.

„Myslím, že kdybychom hráli dál svou hru, mohli jsme pomýšlet na vítězství, bohužel do poslední části už nenastoupili zranění Nechala a Horejš a na další drobné bolesti si stěžovali Rosťa Slavík i Zdeněk Pešek. Konečné skóre sice pro nás tím pádem nevypadá nejlichotivěji, pozitivum ale vidím ve spoustě minut, které mohli odehrát všichni z lavičky. Vynikající individuální výkon, jak říkají v americké NBA atletický, opět předvedl Jiří Slavík,“ shrnul závěr zápasu Pešek.

BSK České Budějovice 59
Thermia Karlovy Vary 77

Nejlepší střelci: Paleček 12 (4x3), Bláha 11, Kasparides 10 (2x3), Špičák 10 – J. Slavík 38 (1x3), Zd. Pešek 19 (1x3), Horejš 16 (1x3).
Po čtvrtinách: 13:23, 27:49, 51:59.

V posledním zápase sezony, který byl přímým soubojem o pátou příčku tabulky, se hráči Thermie vyhecovali k heroickému výkonu. „Od jejich sestupu z I. ligy jsme s Budějovicemi ještě nikdy neprohráli a ani tentokrát jsme nehodlali vítěznou sérii přerušit. A to přes to, že do zápasu kvůli zranění nenastoupil Nechala, Horejš hrál jen s velkým sebezapřením a ani ostatní nebyli zdravotně zcela v pořádku,“ přiblížil atmosféru, ve které šli jeho svěřenci do zápasu, Zdeněk Pešek.

O výhře rozhodli Karlovarští už v úvodu zápasu, kdy si od prvních minut důsledně hlídali ´malé´ tříbodové střelce, což se pro Jihočechy nakonec stalo osudným.

„My jsme důsledně hráli všechny naše nacvičené signály a pestrou hrou jsme doháněli domácí, hlavně jejich trenéra, téměř k šílenství. Dařila se nám střelba, jak z krátké, tak tentokrát i z tříbodové vzdálenosti. Slabší chvilku, řekl bych jako vždy, jsme si vybrali ve třetí čtvrtce, a jen důraz při oddechovém času vnesl do naší hry opět řád, klid a také vítězství. Během zápasu si ve velmi dobrém výkonu ukázali hráči druhé vlny Michal Boguský a Jirka Dufek a v poslední čtvrtině zahrál více než fantasticky Jirka Hála. To, co však v tomto utkání předvedla naše vysoká křídla Jirka Slavík a Zdeněk Pešek, bych hodnotil jako výkon ligový,“ nešetřil chválou karlovarský kouč.