Karlovarský trenér Jiří Bárta přitakal. „Je to pro nás dobrý výsledek, byl to pohodový zápas, hráčky splnily co jsme chtěli.“

Jaký rozdíl mezi posledním utkáním a předchozím v Brně, tam Karlovaračky prohrály 23:113, ale jakým způsobem. Třeba ve druhé čtvrtině daly jen pět bodů a ve třetí ani jeden (!) po odevzdaném výkonu.

To v sobotu to bylo jiné, z hráček bylo cítit odhodlání a snaha a jeden z nejlepších celků Evropy nabitý reprezentantkami musel chvílemi roztáčet kolotoč dovedností do vysokých obrátek aby domácí předčil.

„Náš výkon byl klasický popohárový, ale potěšilo mě, že všechny naše hráčky byly i přesto jak se říká bodově dvouciferné,“ připoměl Bobrovský středeční Euroligovou porážku se Spartakem Moskva a vyzdvihl profesionalismus hráček Gambrinusu. A tak diváci (mohlo jich určitě být víc) mohli sledovat alespoň část umění českých reprezentantek Machové, Veselé, Večeřové, Vítečkové a Kulichové, Američanky Whitmore, Slovenky Žirkové, Maďarky Ivkovicné Béres i exotické reprezentantky Mali Maiga-Ba.

K úrovni rozhodně přispěly i hráčky Lokomotivy, které byly za svou snahu odměněny histirckým úspěchem, poprvé daly Gambrinusu třiašedesáti bodů a navíc v této sezoně se jim to povedlo jako jediným (i USK s Gambrinusem prohrál 60:78).

„Hráčky se snažily, neodevzdali jsme to tak, jako minulý zápas u nich v Brně. Alespoň trochu jsme Brňanky přinutili aby hrály,“ pochvaloval si Jiří Bárta.

Ve dvanáctém kole Trocal Ženské basketbalové ligy dále basktebalistky Ústí nad Labem notně potrápily Valosun Brno a amatérský tým na půdě třetího celku tabulky dlouho držel krok i když nakonec prohrál 81:57.

Bez vítězství zůstávají jako jediný tým hráčky Slovanky Tábor, které podlehly Hradci Králové 86:98.

Strakonicím nepomohla ani trenérka Krämerová ani nejlepší hráčka zápasu Petra Gerstnerová a podlehly Trutnovu 67:87.

V pražském derby nepomohlo Spartě proti USK ani parádní střelecké představení vynikající Američanky Louden, která se čtyřiatřiceti body postarala o střelecký rekord této sezony.