Poprvé v historii vzájemných zápasů nasázely českému suverénu 63 bodů a v této sezoně se to zatím povedlo jen jim, i USK s Gambrinusem prohrál 60:78.

BK Lokomotiva Karlovy Vary 63
Gamrinus Sika Brno 115

Lokomotiva v základní sestavě Wallace, Sedláčková, Šándorčínová, Magerčiaková, Vodrážková (Zmeková, Štrubelová, Dlouhá, Kučerová, Bártová) svým přístupem ke hře a poctivým výkonem smazala velmi špatný dojem z posledních zápasů.

Hráčky se favorita nezalekly a hlavně v úvodu s ním hrály překvapivě dlouho vyrovnanou partii. Domácí tým vedl po dvou TH Vodrážkové, a i když hned vzápětí trojkou otočila Američanka Whitmore, po dvou a půl minutách a rychlých akcích Šándorčínové se Sedláčkovou to bylo 5:5.

Nespokojený brněnský kouč Jan Bobrovský si už po pěti minutách bral oddechový čas, v němž z jeho úst znělo hlavně: „Nedáme si kloudnou přihrávku.“ Jenomže hráčky si hned jeho slova k srdci nevzaly, bojovnost domácích ještě chvíli slavila úspěch.

V 6. minutě byl stav 10:10, ale potom to přišlo. Rychlé a přesné kombinace rozebraly snahu domácích a šňůrou 9:0 získal Gambrinus rozhodující náskok, který v dalším průběhu už jen zvyšoval. Do druhé čtvrtiny nastoupila v brněnském dresu exotická posila, reprezentantka Mali Hamchetou Maiga-Ba a hned se uvedla košem s faulem. Přesto se domácí držely velmi dobře a ve 14. minutě svítil na ukazateli krásný stav 25:33. Jenomže za čtyři minuty už to bylo o dvacet (26:46), když koš dávala právě Maiga-Ba, a to famózním způsobem. V úniku ji pod deskou dávala vrchem přihrávku Veselá, Maiga-Ba ve výskoku míč chytila pravou rukou a ladně jej za letu přesunula do koše.

Úvod druhého poločasu měla Lokomotiva opět velmi dobrý, první tři minuty dokonce vyhrála 10:4. Ve 25. musela být zraněná Maiga-Ba odnesena ze hřiště, ale hostům to nevadilo. Čas strávený na palubovce rozložili mezi všech devět hráček a všechny se bodově dostaly do dvouciferných čísel.

Domácí hráčky i přes porážku odvedly velmi dobrý výkon a všechny odehrály, jak se říká, „to své“. Tradičně byla nejlepší Američanka Wallace, k níž se přidala v prvním ligovém utkání po návratu ze Španělska také Šándorčínová. Dobře se předvedla mladá Lenka Štrubelová, jejíž výkon okořenilo pět bodů, a z toho i čistá trojka.

Body: Wallace 23, Magerčiaková 10, Šándorčínová 7, Sedláčková a Zmeková 6, Štrubelová 5, Vodrážková 4, Kučerová 2 - Machová a Ivkovicné Béres 18, Whitmore 15, Kulichová 12, Veselá a Večeřová 11, Maiga-Ba, Vítečková a Žirková 10.
Fauly: 29:20.
TH: 21/19:35/26.
Trojky: 20/4:13/5.
5 chyb: 33. Šándorčínová, 36. Wallace (obě K. Vary).
Rozhodčí: Martin Kučera, Rostislav Milata.