V první řadě se jedná o generálního partnera soutěže a ve druhé o televizní vysílání.

Basketbalistky zahajují už šestnáctý ročník mistrovství České republiky (hráčky Lokomotivy Karlovy Vary pátý v řadě). Letos se jedná vpravdě o historickou sezonu, protože vůbec poprvé má nejvyšší soutěž svého generálního partnera, podle něhož je i pojmenována – Trocal Ženská basketbalová liga.

V souvislosti s tím se minimálně sedmnáct zápasů nejvyšší soutěže objeví v přímých přenosech ČT4 a v plánu je pamatováno i na hráčky Lokomotivy Karlovy Vary. Bohužel z tuhnické haly se zatím do konce roku vysílat nebude, protože jsou tam stísněné podmínky, ale je naplánován přenos na 2. prosince, kdy Lokomotiva hraje v brněnské městské hale s Valosunem.

První přenos byl už v neděli (Trutnov – Valosun 84:63) a další plán ČT je následující:
11. listopadu USK – Sparta
25. listopadu Strakonice – Valosun
2. prosince Valosun – K. Vary
8. prosince bude upřesněno
15. prosince USK – Gambrinus
22. prosince Hradec – Trutnov

Ke změně došlo i v obsazení soutěže. Vloni poslední UP Olomouc nahradí tým Skřivánek Ústí nad Labem a letošní sezona slibuje vyrovnanější průběh, pochopitelně s výjimkou dvou suverénů. Ostatní týmy posilovaly jak v zahraničí, tak i z domácích zdrojů, zápasy budou zajímavější.

Český klubový basketbal má navíc osminásobné zastoupení v pohárové Evropě. Gambrinus Brno a USK startují v Eurolize, Trutnov v Europoháru a pětice Karlovy Vary, Hradec Králové, Sparta, Valosun a Strakonice ve Středoevropské lize, ve které už dokázaly postoupit ze základních skupin do další fáze.