Po sobotní porážce dokázaly basketbalistky karlovarské Lokomotivy v neděli v Táboře vyhrát a udržet tak ligovou příslušnost i pro příští sezonu. Serii play out vyhrály na zápasy 3:1 a táborského nováčka poslaly zpět do druhé ligy.

BK Tábor 61

BK Lokomotiva Karlovy Vary 74

Cílem před víkendovými zápasy v Táboře bylo ukončit serii a nevracet ji do tuhnické haly. Po sobotní poměrně nešťastné porážce už v nedělním zápase nenechala Lokomotiva nikoho na pohybách kdo do nejvyšší soutěže patří. Sestava McGuinnes, Sedláčková, Borecká, Magerčiaková, Větrovcová (Houdková, Hanušová, Zmeková, Allan) začala famozně, trojka Borecké a koše Magerčiakové a Sedláčkové s faulem znamenaly po po minutě a půl stav 0:8. Tábor Kuthanovou zaznamenal první body, ale vzápětí jej trojkou usměrnila McGuinnes. Potom domácí zabrali, začali stahovat a před první přestávkou se jim podařilo vyrovnat (15:15).

Po šestnácti sekundách druhé části šel Tábor zásluhou Vorlové dokonce do vedení, ale když se k ní další tři minuty nikdo nepřidal bylo rázem 17:25 pro Lokomotivu. Táborská trenérka Jana Klečková si vzala oddechový čas, po něm Vodrážková trefila trojku a na začátku šestnácté minuty bylo 24:27. Zbytek času do poločasové přestávky byl ovšem režii Lokomotivy a vybudovala si rozhodující náskok. V poločase vedla o devět bodů (24:35).

Po změně stran náskok jen zvyšovala až byl ve 24. minutě 28:48. Po třetí části hosté vedli 41:53 a sen se začal naplňovat. Přibližně desetibodový náskok si udržovali v průběhu poslední části a postupem času narůstala nervozita v táborských řadách. Nakonec z toho ani drama nebylo a bez větších problémů Karlovaračky zvítězily a zajistily si účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu.

To byl poslední zápas sezony 2008/09 na kterou je třeba zapomenout a začít se zodpovědně připravovat na další. Je otázka s jakým to bude kádrem a realizačním týmem, ale na to bude dost času do začátku přípravy.

Body: Vodrážková 20, Nováková 11, Mlejnková 10, Vorlová 7, Kotlanová a Swailes 4, Křížová a Kuthanová 2, Emmelová 1 – Větrovcová 16, Mc Guinnes 14, Magerčiaková 12, Borecká 10, Sedláčková a Houdková 7, Hanušová 6, Zmeková 2. Fauly: 22:17. TH: 21/16:17/11. Trojky: 21/5:19:5. Rozhodčí: Robert Vyklický (Veselí nad Lužnicí), Jan Hošek (Praha). Diváků: 197. Po čtvrtinách: 15:15, 24:35, 41:53. Nejlepší hráčka: Erica McGuinnes.

(Ivo Vymětalík)