Už jen dva dny zbývají do startu prvního ze čtyř závodů horských kol zařazených do seriálu BAHNO 2008.

Od roku 2002, kdy se jel poprvé, je tento seriál tradičním zahájením cyklistické sezony na Karlovarsku. Také letos se BAHNO skládá ze čtyř závodů.

První tři jsou pořádány jako klasické cross country na zhruba sedmikilometrových okruzích, čtvrtým a závěrečným je MTB časovka jednotlivců na 17 kilometrů. Závody pořádá karlovarské sdružení cyklistů A.M.bike no limits jako veřejné pro všechny věkové kategorie včetně mládeže a dětí, pro které jsou připraveny přiměřeně kratší a technicky méně náročné tratě.

Seriál odstartuje už pozítří, v sobotu 22. března na klasickém okruhu v lesích nad Tuhnicemi se startem a cílem u výletní restaurace Linhart. „Na úvod jsme připravili rychlou a dynamickou trať bez větších nároků na techniku jízdy a s nepříliš velkým převýšením. Prostě přesně to pravé na začátek sezony, na své by si tu měl přijít každý,“ slibuje ředitel pořádajícího sdružení A.M.bike no limits Daniel Danielčák.

Také další dvě ´ikscéčka´ se pojedou na standardních tratích, v sobotu 29. března na Třech křížích a v sobotu 5. dubna nad Letním kinem. Tam už půjde skutečně do tuhého.

„Tahle trať je úplně jiná káva, než Linhart a Tři kříže. Výrazně kopcovitá a technicky velice náročná, každý si na ní dokonale prověří, jak na tom po zimě je,“ neskrývá ředitel sdružení náročnost okruhu, na kterém se v květnu pojede jeden ze závodů Českého poháru XC.

V současné době udělal pořadatelům Bahen čáru přes rozpočet uragán Ema, který stejně jako loni Kyrill zpustošil lázeňské lesy i v místech, kudy vedou tratě závodů.

„To se týká oblasti kolem Tří křížů, kde je popadaná celá horní část ve směru od Goethovky na Hůrky a budeme tam muset udělat změny tratí, ale hlavně okolí Andělské Hory a golfového hřiště, kudy vede trať závěrečné časovky. Vypadá to, že se tam kalamitu do 12. dubna odstranit nepodaří, a lesníci dokonce zvažují zákaz vstupu do lesa, takže intenzivně hledáme náhradní trať,“ přiznává největší starost pořadatelů Daniel Danielčák.

Rozpis startů 1. závodu

Linhart, sobota 22. března
11.00 kadeti, kadetky, juniorky a ženy nad 40 let (všichni 2 okruhy).
12.00 junioři, ženy do 29 a do 39 let, veteráni nad 50 let a tandemy (všichni 3 okruhy).
13.30 děti do 9 let (0,5 km). 13.45 žáci a žákyně do 14 let (1 okruh).
14.30 muži do 29 a mladší veteráni do 39 let a muži Elite (všichni 4 okruhy).

Přihlášky a prezence: od 9.00, nejpozději 1/2 hodiny před startem vlastní kategorie.