Kategorii juniorů ovládl Martin Jiskra, který nenašel na Havaji přemožitele a získal titul mistra světa.

Druhý zástupce v této kategorii Luboš Bachura doběhl ve své premiéře na sedmém místě. Neztratili se však ani další závodníci ze západních Čech. Jan Kubíček dokončil závod na 21. místě a v kategorii mužů od 25 do 29 let zakončil úspěšné tažení Karlovaráků devátou příčkou Tomáš Báča.

„Odevzdal jsem na trati maximum. Jsem moc spokojený. Celý závod jsem zvládl bez větších problémů, ale hlavně jsem se vyhnul defektu. Dosažený výsledek má pro mne velkou cenu, jelikož konkurence byla obrovská,“ liboval si po doběhu do cíle Jan Kubíček, závodník Specialized Red Bull týmu.

„Po protrpěném loňském ročníku, když jsem musel polovinu cyklistického úseku absolvovat s kolem na zádech, je to pro mne velká satisfakce. Spokojenost byla jak s plaváním, tak i s během, pouze kolo bylo průměrné. Na první místo jsem se dostal až v běžecké části. Titul mistra světa je skvělý, ale i celkové 48. místo je parádní,“ hodnotil své vystoupení čerstvý mistr světa v juniorské kategorii Martin Jiskra z X–Team BaNo.

„Jsem velice rád, že jsem závod dokončil bez jakéhokoliv defektu a újmy na zdraví. Takhle obtížnou trať jsem ještě neabsolvoval. Věřím, že se v budoucnu ještě navrátím a zúročím tak nasbírané zkušenosti. Vydal jsem ze sebe maximum a do cíle doběhl na pokraji vyčerpání. Jinak to byl nezapomenutelný zážitek,“ přibližoval svou premiéru Luboš Bachura a benjamínek týmu X–Teamu BaNo.

„ Byl to nádherný závod. S výsledkem je velká spokojenost. Loni by mi stačil dosažený čas na vítězství této kategorie, ale výkonnost startovního pole se každým rokem zlepšuje. Pro mne byla největším zážitkem asi cyklistická část, která je velmi náročná, ale hlavně na sjezdy budu dlouho vzpomínat,“ ohlédl se za svým double Tomáš Báča z AC Start Karlovy Vary.

Během týdne vám přineseme nejen ohlédnutí za závodem, ale také rozhovory s úspěšnými závodníky.