O uplynulém víkendu sehráli hráči CSKA první dva semifinálové duely play off a vedli si znamenitě.

HBC CSKA Karlovy Vary 7
TJ Baník Meziboří 5

V prvním utkání hráči Varů sice brzy inkasovali, ale byli to právě oni, kdo měl více ze hry a vytvářel si šance. Blízko ke vstřelení branky byl Jan Bauer, ale jeho střela jen orazítkovala tyč. Hosté z Meziboří tak po první třetině vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

V úvodu druhé třetiny dostali Karlovarští výhodu přesilové hry, kterou po precizní kombinaci přetavil ve vyrovnávací gól Průša, a odstartoval tak nevídané střelecké představení domácích. Za osmnáct vteřin se totiž prosadil tvrdou střelou Němec a strhl vedení na stranu domácích. Minutu na to se prosadil znovu Průša a za dalších třicet vteřin přidal již čtvrtou branku Jelínek. Za stavu 4:1 si hosté vzali oddechový čas. Ten však změnu obrazu hry nepřinesl. Naopak již po sedmi vteřinách od něj skóroval střelou až od červené čáry Lukesle a uzavřel tak dvouminutovku, ve které dokázali domácí vstřelit 5 branek!

Karlovarští potom i nadále pokračovali v ofenzivních hodech a nechávali soupeři prostor na brejky. Jeden z nich dokázal soupeř využít a snížil na 5:2. Za chvíli však Jan Bauer a Jakub Frič svými góly v rozmezí 29 vteřin zvýšili již na 7:2. Několik dalších šancí zůstalo nevyužito, a tak se po dalším proměněném brejku soupeře šlo do kabin za stavu 7:3. V závěrečné třetině zastavilo nápor domácích několik zbytečných vyloučení. Jednu z přesilovek soupeř využil a snížil na 7:4. Hráči CSKA své šance až moc „šperkovali“ a zakončení vázlo. Po dalším úniku se naopak prosadili znovu hosté a svým pátým gólem stanovili konečný výsledek na 7:5.

„Od druhé třetiny jsme měli utkání zcela ve svých rukou. Nebýt neproměněných šancí byl by brankový rozdíl výraznější,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Milan Martinovský.

Branky CSKA: Průša 2, Němec, Jelínek, Lukesle, Jan Bauer, Jakub Frič.
Třetiny: 0:1, 7:2, 0:2.
Střely: 49:17.
Vyloučení: 6:4. Přesilovky: 4:2. Využití: 1:1.
Rozhodčí: Kokoška, Michailidis.
CSKA: Fr. Bauer (Rojko) - Lukesle, Kliment, Reiser, Pazdera, Šlár, Vojtek - Jar. Bauer, Jakub Bauer, Vrbas, Průša, Jan Bauer, Jakub Frič, Divíšek, Němec, Jelínek.

HBC CSKA Karlovy Vary 19
TJ Baník Meziboří 3

Na druhé utkání dorazil soupeř posílen o jednu útočnou formaci z dorostu. V sestavě domácích došlo k jediné změně. V útoku navíc nastoupil Soukup a Divíšek se přesunul místo Vojtka do obrany. Ve druhém utkání si již CSKA úvod pohlídalo. Naopak šlo samo do vedení velmi kuriózním gólem - obránce Lukesle vyhodil bekhendem v oslabení, zpoza vlastní modré čáry, míček, který k překvapení všech skončil v brance hostů. Po tomto gólu převzali Karlovarští zápas zcela do své režie. Soupeře přestříleli 24:4 a jen zásluhou nepřesné mušky vedli po první třetině pouze 2:0.

Prosadit se dokázal již jen Němec. Zato ve druhé třetině jakoby měli všichni již mířidla seřízená a gól střídal gól. Nejprve se Pazdera prosadil ranou pod břevno, poté skóroval dvakrát za sebou Vrbas a po gólu přidali Průša a Jelínek. Dvě branky za 15 vteřin stihl Jakub Frič a Divíšek se Soukupem poté svými góly stanovili konečný účet druhé třetiny na 9:0! Po druhé třetině tak domácí vedli 11:0 a poměr střel byl 47:18.

Před závěrečnou třetinou hosté vystřídali brankáře, ale i on byl velmi brzo překonán. Již po 19 vteřinách ho pokořil Lukesle a hráči CSKA zcela propadli ofenzivním hodům. Jejich výsledkem byl poměr střel této třetiny 42:15 a další vstřelené branky karlovarských hráčů. Prosadili se Jaroslav Bauer, Jakub Bauer, Šlár, podruhé skóroval Soukup a hattrick dovršil Jakub Frič. Třetí gól v utkání vstřelil i Lukesle a podruhé skóroval Průša. Jen zásluhou druhého brankáře nedostali hosté „dvacítku“, o kterou se pokoušeli domácí v power play. Tři inkasované branky nemohly na výsledku vůbec nic změnit.

„Z utkání se stala od druhé třetiny exhibice, ve které se podařilo skórovat téměř všem hráčům a nebýt parádiček v závěrečné třetině, tak se diváci zcela jistě dočkali i více než dvaceti branek,“ komentoval vývoj utkání trenér domácích Jan Keprta a pokračoval: „V play off se ale na skóre nehraje, a tak jsou pro nás nejdůležitější dvě výhry.“

Branky CSKA: Lukesle a Jakub Frič 3, Průša, Vrbas a Soukup 2, Němec, Pazdera, Jelínek, Divíšek, Jakub Bauer, Jaroslav Bauer, Šlár.
Třetiny: 2:0, 9:0, 8:3.
Střely: 89:33.
Vyloučení: 3:6. Přesilovky: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Kokoška, Matas.

CSKA se tak v sérii ujalo vedení 2:0 na zápasy a v sobotu 26. dubna od 14 hodin nastoupí v Meziboří ke třetímu utkání. Pokud tento zápas Karlovarští vyhrají, mohou již slavit postup do finále. V opačném případě je čeká v neděli od 14 hodin další utkání v Meziboří.