Karlovarští hokejbalisté se o víkendu postavili sousedovi z tabulky a vybojovali důležité body v boji o play off.

Hráčům CSKA ale vstup do utkání vůbec nevyšel. Již ve 24. vteřině inkasovali po nechytatelné střele obránce domácích, a když za tři minuty přidala Elba v přesilové hře druhý gól, nevypadalo to s hosty dobře. Karlovarští potom sice hru vyrovnali, ale snížit se jim dlouho nedařilo. Zejména šance Jana Bauera volala po gólu, ale brankář domácích zůstal nepřekonán. Reparát se ale Bauerovi povedl na výbornou. Po úniku ve vlastním oslabení se 12 vteřin před koncem první třetiny prosadil blafákem do bekhendu a gólem do šatny snížil.

Vstřelená branka hosty povzbudila.

Ale byli to znovu hráči Elby, kdo se radoval z branky. Hned vzápětí však dostalo CSKA výhodu přesilové hry, kterou bleskově využil kanonýr Jan Frič a znovu korigoval na rozdíl jediné branky. Navíc Ústečtí opět nezvládli závěr třetiny a po závaru před brankou inkasovali 7 vteřin před sirénou z hole důrazného kapitána Šlára vyrovnávací gól.

Do závěrečné třetiny se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu a Karlovaráci do ní šli s cílem vybojovat body, které s Elbou ztratili při domácí remíze. Hned od úvodního buly začali soupeře tlačit a již po čtyřech vteřinách dostali výhodu přesilové hry, kterou znovu Jan Frič velmi rychle přetavil v branku. Hosté tak šli poprvé v utkání do vedení a pokračovali dál v tlaku, ze kterého vyplynula další přesilová hra. V té od modré tvrdě vypálil Jan Bauer a tečující Průša zvýšil náskok.

Po získání dvoubrankového vedení hosté trochu polevili a domácí toho okamžitě využili. Po rychlé souhře snížili na rozdíl jediné branky a donutili CSKA bojovat o výsledek až do úplného konce. V něm domácí zlomil dovršením hattricku výborně hrající Jan Frič a Karlovaráci se tak mohli radovat z vítězství.

„Po špatném úvodu zápasu jsme týmovým výkonem otočili výsledek v náš prospěch. Velmi kvalitní utkání rozhodly v náš prospěch přesilové hry, ve kterých jsme vstřelili tři branky včetně vítězné,“ zhodnotil utkání střelec jedné z branek a kapitán Josef Šlár.

Příští utkání sehraje CSKA doma v Bohaticích v neděli 23. března od 11 hodin proti Děčínu amámu co vracet. Všechny předchozí zápasy této sezony totiž vyhrál Děčín a zůstává tak jediným týmem, se kterým ještě letos nedokázali Karlovaráci bodovat.

Elba Ústí nad Labem 4
HBC CSKA Karlovy Vary 6

Branky CSKA: Jan Frič 3, Jan Bauer, Šlár, Průša.
Třetiny: 2:1, 1:2, 1:3.
Vyloučení: 5:6 Využití: 1:3. Oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Mejstřík, Joudal CSKA: Rojko – Šlár, Lukesle, Reiser, Kliment – Jelínek, Jaroslav Bauer, Jan Frič, Průša, Jan Bauer, Jakub Frič, Divíšek, Bruštík.