Hokejbalisté CSKA hostili o tomto víkendu tým Děčína a poprvé v letošní sezóně ho dokázali porazit.

HBC CSKA Karlovy Vary 6
HBC Bazzy Děčín 5

Karlovarští vstoupili do utkání výborně. Nejprve se prosadil pohotovou střelou Jelínek a potom sehrála druhá pětka domácích dvě výborná buly v útočném pásmu, na jejichž konci stál v obou případech přesně mířící Průša. A tak již po pěti minutách vedli domácí 3:0. Soupeř sice potom snížil lehkým nahozením, které se brankáři Rojkovi schovalo za obránci. Ale poslední slovo měli přece jen domácí, když po přihrávce Vrbase „zívala“ na Bruštíka už jen prázdná branka. CSKA tak šlo do kabin s tříbrankovým vedením.

Ve druhé třetině to vypadalo, jako by si domácí mysleli, že je již rozhodnuto. Přestali hrát svoji hru, zvolnili tempo a hosté je okamžitě potrestali brankou.

Znovu zahrozit se domácím povedlo až v přesilové hře a hned z toho byl gól. Vedení o tři branky vrátil CSKA přesně mířící Jan Bauer. Děčínští však trpělivě pokračovali ve své hře a dvěma slepenými góly snížili na rozdíl jediné branky. Potom se karlovarským hráčům snesla na hole nervozita a hra se jim příliš nedařila.

Stejný obraz hry byl k vidění i ve třetí třetině. CSKA dostala znovu do hry až další početní výhoda. Lukesle ji tváří v tvář brankáři hostů dokázal využít a přinesl tak do domácích řad opět klid. Šance se potom střídaly na obou stranách, ale skórovat se podařilo až hostům v přesilové hře čtyři minuty před koncem zápasu. Po tomto gólu, ve snaze bezpečně dovést utkání do vítězného konce, stáhl trenér domácích hru na dvě pětky.

Přesto se po chybě obrany podařilo útočníkovi hostů dostat do sólového úniku, který naštěstí nedokázal přesně zakončit. Skórovat se již nikomu nepodařilo a domácí tak uhájili těsné vítězství.

„Zápas rozhodla první třetina, kdy jsme si vybudovali rozhodující náskok, který pak soupeř celé utkání neúspěšně dotahoval. Opět se potvrdilo, že na Děčín neumíme a vítězství nelze nazvat jinak než vydřené,“ řekl o utkání trenér Jan Keprta.

Branky CSKA: Průša 2, Jelínek, Bruštík, Jan Bauer, Lukesle.
Třetiny: 4:1, 1:3, 1:1.
Střely: 31:32.
Vyloučení: 3:6 Využití: 2:1.
Rozhodčí: Kantner, Horváth.
CSKA: Rojko (Novák) – Šlár, Kliment, Lukesle, Tašner, Vojtek – Jelínek, Jaroslav Bauer, Jakub Bauer, Průša, Jan Bauer, Jakub Frič, Divíšek, Bruštík, Vrbas. Trenér: Jan Keprta.

V předposledním kole nadstavbové části hraje CSKA od 9:30 v Plzni na Štruncových sadech s TJ Plzeň – Litice. V případě výhry si může, při současné prohře Loun, zajistit v předstihu druhé místo tabulky a s ním spojený přímý postup do semifinále vyřazovacích bojů.