Letos k nim přibyl Jiří Matějka, který trofej vybojoval v Nestlé LifeIn-Line Tour Česko-Slovenském poháru v kolečkovém bruslení. Za sebou nechal více než půl čtvrté stovky borců z celé republiky! Skvělá místa vybojovali i jeho kolegové z karlovarské stáje K2 Team Profisport.

Seriál Nestlé LifeInLine Tour měl letos deset závodů, z toho sedm se jelo v Česku a tři na Slovensku. Do čela klasifikace se Matějka dostal po čtvrtém z nich, a jak dnes říká: „Byla to pro mě obrovská motivace, udržet místo na bedně až do konce. Nebylo přitom vůbec lehké udržet formu celou závodní sezonu, která trvala od začátku května do konce září, a vyvarovat se přitom úrazů.“

Zatímco někdy ´to jezdilo samo´, jindy představoval závod hotové martyrium. „Nejhorší to bylo v Českých Budějovicích, kde pršelo a na kluzké trati hrozily pády, a v Trebišově, kde mě ve strašlivém vedru na trati málem dostala únava z osm set kilometrů dlouhé cesty,“ vzpomíná na krizové chvíle karlovarský rychlobruslař.

Za svoje výsledky se rozhodně nemusí stydět ani další závodníci karlovarského Profisportu. Na čtvrtém místě absolutního pořadí a bronzový v kategorii M3 se umístil František Gvoždík, na 16. místě absolutního pořadí a stříbrný v kategorii M5 Pavel Král a jako devátá mezi ženami absolutně a bronzová v kategorii Z2 Žaneta Moučková.