Sedm dostihů, ve kterých se představí více než osm desítek plnokrevníků, je na programu šesté a letos už poslední dostihové neděle nazávodišti ve Dvorech.
Magnetem letošní dostihové derniéry v největších českých lázních je Cena Masise – Pohár Grandhotelu Pupp, rovina II. kat. na 1200 metrů. Do dostihu s celkovou dotací sto tisíc je přihlášeno osm koní.
K favoritům by měl patřit především Addison, kterého povede Martin Pišl. Dvouletý koník má za sebou sice teprve tři starty, zato s pěknou bilancí dvou prvních a jednoho druhého místa a svým majitelům už vydělal 95 tisíc.
Šanci na dobré umístění v hlavním dostihu dne má i Nomadjan s ruským žokejem Kobzarevem. Zárukou úspěchu tohoto dosud nestartovavšího novice je jméno trenéra Šavujeva, který mimo jiných čtyřnohých hvězd připravuje i „superstar“ Darslama.
Do třetice by se mohl prosadit i The Joe Mcardle s žokejem Dušanem Andrésem, vítěz jednoho z rámcových dostihů festivalového mítinku.
Druhým nejvýše klasifikovaným dostihem nedělního programu je Cena společnosti Helior CZ, rovina II. kat. na 2000 metrů s celkovou dotací sto tisíc. Mezi jedenácti přihlášenými vytrvalci se nejlépe jeví Apaska, kterou povede anglický žokej Gary Hind.
Tříletá klisna českého chovatele a trenéra Vocáska letos předložila svou vizitku v Mostě, kde v dostihu nejvyší kategorie National Listed doběhla pátá.
Nejdelší porci dne nabídne supervytrvalecká Cena spol. Mercedes Benz, rovina IV. kat. na 2400 metrů s celkovou dotací 30 tisíc. Tady jsou favority Playeta s Gary Hindem a Vodorys se šampionžokejem Janáčkem. Oba koně letos běhali výhradně překážky, zato oba výborně.
Posledním dostihem dne a celé karlovarské sezony bude Cena spol. Thermia–Bau, steeplechase IV. kat. na 3500 metrů s celkovou dotací 40 tisíc. Přihlášeno je 11 koní, z toho pět úplných nováčků.
Nejlepší reference má čtyřletý Galán v sedle s Tomášem Hurtem, který se letos karlovarskému publiku představil už dvakrát. V červnu ve Dvorech doběhl čtvrtý a na festivalovém mítinku druhý.


Pořadí startů:
14.30 Cena spol. A. Charouz, rovina V. kat., 1600 m.
15.00 Cena spol. Telefónica O2, rovina III. kat., 1400 m.
15.30 Cena spol. Tenza, rovina III. kat. , 1200 m.
16.00 Cena Masise – pohár GH Pupp, rovina II. kat., 1200 m.
16.30 Cena spol. Mercedes Benz, rovina IV. kat., 2400 m.
17.00 cena spol. Helior, rovina II. kat. na 2000 m.
17.30 Cena spol Thermia Bau, steeplechase IV. kat., 3500 m.