Na šampionátu, kde mezi sebou soutěží studenti vysokých škol, reprezentoval Radek karlovarskou pobočku Bankovního Institutu VŠ Praha. V barvách této školy startoval nejprve v sobotu v časovce na 20 km, která se jela na rovinatém okruhu okolo Račického kanálu u Roudnice, a skončil na 6. místě. Daleko lépe pak dopadl v nedělním závodě na 90 km s hromadným startem.

„Trať byla kopcovitá, celkem osm okruhů a v každém z nich dvoukilometrové stoupání a na závěr do cíle dvě stě metrů po panelce se sklonem až dvacet procent,“ popisuje profil trati karlovarský cyklista, který se od startu až do cíle pohyboval na špici pelotonu.

„Hned od začátku závodu se neustále nastupovalo, ale mně se naštěstí podařilo všechny nástupy pochytat a ještě mi zbyla síla, abych tak dva kilometry před cílem na začátku stoupání nastoupil sám. Tím se mi podařilo zredukovat vedoucí skupinu na šest jezdců, kterým jsem pak na úpatí závěrečného stoupání ujel a na tenhle můj nástup už nikdo neměl sílu zareagovat,“ přibližuje průběh závodu Radek Krummer.

S titulem získal nejenom právo oblékat až do příštího akademického šampionátu mistrovský trikot, ale i právo startu na Akademickém mistrovství světa, které se letos pojede 25. května v nizozemském Nijmegenu.

Mistrovský závod na 90 km:
1. Radek Krummer (Bankovní Institut Vysoká Škola) 2:26 hod.
2. Michal Trunec (UJEP Ústí nad Labem) –5 vteřin
3. Tomáš Kuchař (VUT Brno) –5 vteřin