„Chyběly z různých důvodů, kvůli zranění, nemocem či dovoleným,“ vysvětlil trenér mladších dorostenek Lokomotivy Ondřej Kádě a dodal: „Citelná byla hlavně absence klasických podkošových hráček, přesto jsme odehráli dvě kvalitní utkání a výkony jsme určitě nezklamali. I v prvním, nakonec prohraném utkání jsme dlouho sahali po výhře.“


Basket Slovanka B 70
BK Loko KarlovyVary 65

Body BK Loko: Štrubelová 27, Ledererová 17, Knoppová 15, Picková 4, Paduová 2. Poločas 34:40.

„Zápas hraný ve velmi rychlém tempu začali lépe domácí a vybudovali si mírný náskok, který se nám ještě v první čtvrtině podařilo zlikvidovat a až do závěrečných minut jsme si udržovali mírný náskok my. Pak nám ovšem začaly docházet síly a soupeř, který využil kvalitnější lavičku, utkání otočil,“ přiblížil vývoj zápasu Kádě. „Přesto jsme odešli z palubovky se ctí a přispěli jsme k pro diváky pěknému utkání rovným dílem,“ dodal s výkonem svých svěřenkyň celkem spokojený karlovarský kouč.


BK Prosek 68
BK Loko Karlovy Vary 74

Body BK Loko: Štrubelová 27, Ondráčková 14, Paduová 9, Knoppová 8, Ledererová 6, Picková 4, Jenšíková, Krčková a Malíková po 2. Poločas 31:39.

Nedělní utkání bylo hodně podobné sobotnímu. Hrálo se rovněž ve velmi rychlém tempu a Karlovaračky téměř celý zápas vedly, ve 2. čtvrtině až o 17 bodů. „V závěru jsme se ovšem nevyvarovali zbytečných chyb, dovolili domácím snadné koše, a tak se Prosek dokonce minutu a půl před koncem dostal do jednobodového vedení. Naštěstí to ale všechno dobře dopadlo, podařilo se nám zmobilizovat zbytek sil a zápas jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce,“ vrací se k infarktovému duelu Ondřej Kádě.