Hostily rezervu pražské Sparty a po vyrovnaném boji vyhrály o jediný bod.

Lokomotiva Karlovy Vary 59
WBA Sparta Praha B 58
Body BK Loko: Knoppová a Picková po 14, Ondráčková 11, Hejhalová 9, Krčková 6, Ledererová 3, Paduová 2; dále hrály Jenšíková, Růžková, Trhlíková, Danková a Bečaverová.
Poločas: 32:30.

„Jelikož většina hráček více jak týden netrénovala, nevěděli jsme, co od utkání očekávat. Holky naštěstí tento deficit nahradily bojovností a chutí hrát. Se soupeřem, který přijel posílen o pět hráček extraligového kádru, jsme sehráli vyrovnané utkání, které jsme v závěru s velkou dávkou štěstí zvrátili na svou stranu. Ale nutno říct, že si holky vítězství zasloužily,“ neskrýval spokojenost trenér mladších dorostenek Ondřej Kádě.

Zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, který už vůbec nebyl pro slabší povahy: „V poslední minutě jsme šli do jednobodového vedení, následně jsme však faulovali a soupeř měl tak 30 vteřin před koncem dva trestné hody. Neproměnil naštěstí ani jeden, ale nám se bohužel nepodařilo doskočit, dostali jsme jednoduchý koš a vedla Sparta. Pak po time-outu naše holky zahrály dobře připravenou akci a do vedení jsme se dostali zase my, jenže i to nám hosté dokázali šťastnou střelou devět (!) vteřin před sirénou sebrat. Nám se ale podařilo rychle přenést hru na útočnou polovinu, po zblokované střele jsme se pod košem dostali k míči a vteřinu před koncem jsme dali vítězný koš,“ vylíčil infarktový závěr karlovarský kouč.

„Pozitivní je, že jsme dokázali vyhrát i bez naší nejlepší střelkyně Rintové, která se k utkání nedostavila. Asi nejlepší utkání v této sezoně odehrála Knoppová, své si, jako tradičně, odehrály Picková a Ondráčková a po dlouhé pauze se do zápasů zapojila Hejhalová, jejíž důraz byl znát pod oběma koši,“ jmenoval strůjkyně vítězství Ondřej Kádě s tím, že: „Pochvalu za přístup zasluhují všechny! Tentokrát jsme předvedli týmový výkon, do hry se zapojily svým povzbuzováním i hráčky na lavičce, což nám možná v předešlých utkáních chybělo.“

Nadstavbová část soutěže začíná už za dva týdny a Karlovaračky v ní čeká šest zápasů. Soupeřkami budou mladší dorostenky České Lípy, Slovanky a Strakonic. První duel je na programu v sobotu 15. března, kdy Lokomotiva v Tuhnicích přivítá Strakonice.