Witte Automotiva Extraliga nohejbalu má po víkendu za sebou třetí kolo, ve kterém karlovarský Liapor přehrál nováčka soutěže z Janovic (psali jsme v pondělí) a poskočil v tabulce ze čtvrté na třetí příčku. Třetí kolo je odehrané i ve II. lize, kde hraje karlovarské béčko.

Rezerva Liaporu odehrála zatím jen dva zápasy, oba na hřišti soupeře, domácí duel 2. kola s Táborem byl odložen na 8. června. Hned v úvodu soutěže se hrálo krajské derby v Aši, kde se soupeři rozešli smírně:

Jiskra Aš 5
SK Liapor B 5

„Bylo to klasické zahajovací kolo se všemi negativními jevy, jako je nesehranost a nervozita na obou stranách. Nepřidalo ani prostředí, v ašské hale je to tak akorát na hranici regulérnosti. Domácí měli velkou motivaci vyhrát a prakticky celý zápas vedli, takže my byli nakonec za tu plichtu rádi,“ přiznal vedoucí B týmu Liaporu František Veselý a dodal: „Největší zásluhu na tom, že jsme tam neprohráli, má naše dvougenerační dvojka Vlasta Kubín s Kubou Medkem.“

Dynamo České Budějovice 4
SK Liapor B 6

Ve 3. kole čekal béčko Liaporu na jihu Čech těžký soupeř a výsledek je třeba považovat za úspěch nohejbalistů z lázní. „Popravdě řečeno jsme si tam jeli pro bod a přivezli oba. Zásluhu na tom má tentokrát celý kolektiv. Domácí se na nás připravili a až do stavu 4:4 pořád vedli a my dotahovali. K obratu zaveleli opět Kuba s Vlastou a poslední hřebík do rakve domácích jsme zatloukli já s Láďou Koňaříkem, který se po operaci kolena vrátil do mužstva a vypadá to, že i do někdejší dobré formy,“ přiblížil vývoj zápasu Veselý.

Ve 4. kole II. ligy hraje Liapor B konečně doma, v sobotu ve 14:00 přivítá v Doubí vedoucí celek soutěže AC Zruč-Senec. „Letos ještě neztratili ani bod, u nás by mohli nechat oba,“ věří v úspěch svého týmu František Veselý.