A je to tady. Prohra ve finálové odvetě nohejbalové extraligy v Brně je dávno zapomenuta. Hráči karlovarského Liaporu tak mohou po dvouleté odmlce vystoupat znovu na nohejbalový trůn.

Nejdříve však musí v sobotu 13. října od 14.00 hodin v hale basketbalové Lokomotivy v Tuhnicích v rozhodujícím utkání extraligy porazit tým Modřic.

„Jelikož je sezona velmi dlouhá, tak doléčujeme před finálem některá zranění, proto tak v sobotu nastoupí všichni hráči, co budou moci stát,“ hlásí kapitán Liaporu Michal Kokštein.

Karlovarští nohejbalisté se v celé extraligové sezoně prezentovali velmi dobrou hrou. „V extralize jsme si vedli velmi dobře a ve finále v Brně jsme měli navrch. Bohužel nám to o vlásek uteklo,“ myslí si Kokštein.

Spoléhat tak budou Karlovaráci i na své věrné fanoušky, kteří je doprovodili i na odvetné utkání do Brna. „Budeme moc rádi, když nás přijdou fanoušci v hojném počtu podpořit. V rozhodujícím utkání to budeme hodně potřebovat,“ láká diváky na tribuny Kokštein.

Kdo si po skončení finále zapálí mistrovský doutníček? Pokud by zvítězili domácí, naváží tak na svůj mistrovský triumf z roku 2005. Úlohu však budou mít hráči z lázní velmi těžkou, což potvrzují hlasy z druhého tábora. „V procentech je to tak šedesát na čtyřicet pro ně, ale když budeme bojovat jako v sobotu, tak máme šanci,“ přemítal modřický nohejbalista Petr Gulda.

„Můžeme ale překvapit,“ doplnil ho spoluhráč Petr Bubniak.