Jsou tak jen krůček od vysněného titulu. O ten budou bojovat příští sobotu 6. října od 16.00 hodin na kurtech Sokola Modřice v Brně.

SK Liapor K. Vary 5
Sokol Modřice 2


Průběh utkání:
Makara, Dvořák – Pospíšil, Topinka – 2:0.
Jednoznačné vítězství domácího týmu, který dominoval na každém místě kurtu (1:0).

Bláha, Bíbr (Veselý) – Bubniak, Plachý – 0:2.
Domácím už se tak nedařilo. I přesto hráči Liaporu vedli ve druhém setu už 5:3. Hosté z Modřic však neponechali nic náhodě a duel dovedli do vítězného konce (1:1).

Kokštein, Vanke, Kubín (Bláha) – Pospíšil, Bubniak, Gulda – 2:0.
Vyrovnaný duel strhl ve prospěch domácího týmu střídající Bláha, který v prvním setu svým blokem na 10:9, zařídil vedení Liaporu. Ve druhém už pak úřadující mistři České republiky v „trojkách“ nezaváhali a připsali si tak další vítězný bod (2:1).

Makara, Dvořák, Bíbr (Kubát) – Pelikán, Plachý, Skřejpek – 2:1.
Vyrovnaný zápas se lámal ve třetím setu. Za stavu 8:5 pro domácí začal Liapor na kurtu dominovat. V této fázi bylo vítězství domácích velice důležitým momentem finálového duelu (3:1).

Vanke, Kokštein – Pelikán, Skřejpek – 2:1.
Karlovarští opět ve vyrovnaném utkání zlomili duel ve svůj propěch ve třetím setu, kde se ujali vedení 8:5 a poté už výsledek nepustili (4:1).

Bíbr – Bubniak – 0:2.
Žádné překvapení nepřipustil v jednotlivcích modřický Bubniak, který získal pro hosty druhý bod (4:2).

Vanke, Kokštein, Bláha (Kubín) – Pelikán, Plachý, Skřejpek – 2:1.
Hráči Liaporu nastupovali do utkání s euforií, kterou proměnil ve své zasloužené vítězství (5:2).

„Jsem moc rád, že jsme první krok zvládli. Hráli jsme velmi dobře a určitě rozhodla naše lepší koncovka. V té jsme byli klidnější, a tím pádem na místě bylo i sebevědomí. Navíc dobře odřídili utkání také rozhodčí Pavlík a Veselý z Plzně,“ liboval si po prvním kole vedoucí týmu Liaporu Veselý a hned dodal: „Do Brna tak pojedeme více v klidu.“