První mezinárodní akcí nohejbalistů v roce 2008 roce byl II. Super Six, kde se sešly reprezentace nejlepších šesti evropských zemí. Hrál se o víkendu v Nymburce, a svoje zastoupení na něm měl i karlovarský SK Liapor.

Stejně jako loňský premiérový ročník, i letošní vyhráli suverénně reprezentanti Slovenska. Podle předpokladů potvrdili svoje kvality a celým turnajem prošli, aniž by ztratili jediný zápas.

Jediným soupeřem, který Slováky dokázal potrápit, byla česká reprezentační trojice, kde se v základní sestavě točili karlovarský Honza Vanke s Kalasem a Řehákem ze Šacungu a střídali čakovický Mrákava a Doubrava ze Šacungu.

V duelu s Brutovským a bratry Perunovými jim vyšel úvod, ale slibný náskok v koncovce 1. setu promarnili, podlehli 12:14 a psychicky nalomeni pak druhý set projeli hladce 7:11.

Vše ostatní bylo jednoznačnou záležitostí chlapců ´zpod Tatier´. Ve finále dvojic porazili bratři Perunové Mrákavu s Pelikánem a střídajícím Kalasem hladce 11: 7 a 11:5 a na finále singlu mezi slovenským mistrem Evropy Ižolem a naším Kopem už ani nedošlo, neboť bylo ´vymalováno´.

Další mezinárodní akce proběhne už tento víkend, kdy se v Košicích odehraje první díl Evropského poháru 2008. Soutěž, která se skládá ze čtyř turnajů trojic, bude hrát šestnáct nejlepších trojek z obou nohejbalových velmocí.

Z Karlových Varů do Košic dnes odlétají dvě trojky Liaporu, áčko v sestavě Jan Vanke, Michal Kokštein a Jiří Dvořák a junioři v sestavě Kubát, Bíbr a Vopálenský, vedoucím karlovarské výpravy je František Veselý.

Druhý turnaj Evropského poháru 2008 se hraje 9. února v Přerově, další o víkendu 1. a 2. března v Litomyšli a celý seriál se uzavře 22. března turnajem v Benešově. Kromě Liaporu budou český nohejbal reprezentovat trojky Čelákovic, Sokolu Modřic, Šacungu a Českého Brodu.