Peruánec Escajadillo v Doubí při Novoročním běhu obhájil loňské vítězství

KARLOVY VARY - Osm desítek běžců všech kategorií a zhruba stejný počet diváků přilákal včera dopoledne do Doubí jubilejní 25. ročník Novoročního běhu na Svatošské skály.

2.1.2008 1

Vítězové hlavní kategorie mužů. Zleva: třetí Karel Rambousek ze Sokolova, uprostřed vítězný Peruánec Vladimir Escajadillo a vpravo stříbrný Jan Kubíček.Foto: DENÍK/Jiří Linhart

Favority závodu, který se běžel na standardní sedmikilometrové trati z Doubí do Svatošských skal a zpět, byli v první řadě obhájce loňského vítězství, v Belgii trvale žijící Peruánec Vladimir Escajadillo a reprezentant ČR v xterra triatlonu Jan Kubíček. Na čele se usadili hned po startu a díky dobré vzájemné spolupráci si vytvořili až minutový náskok. Zhruba tři stovky metrů před cílem šel Peruánec do trháku a po druhé za sebou si došel pro vítězství, Kubíček doběhl se sedmivteřinovou ztrátou.

Už tradičně patří na Karlovarsku k ozdobám běžeckých závodů souboje veteránů a nejinak tomu bylo i letos. Součet věku pětice mužů na 3. až 7. místě dá letos skoro neuvěřitelných 228 let – celkově třetí Karel Hellmich vyhrál poprvé v životě kategorii mužů nad 50 let, čtvrtý Jansa a pátý Švehla oslaví letos dvaačtyřicet, šestý Milan Kožák je o rok starší a sedmému Michalu Landigovi bude v roce 2008 už jedenapadesát roků. A mladíci zůstali všichni až za nimi…

Opačná situace byla v kategorii žen. Šance se při absenci Sekyrové dávaly spíš některé ze zkušených veteránek, ale doběhla si pro ně teprve patnáctiletá závodnice AC Startu Denisa Pribičinová, která se připravuje v tréninkové skupině karlovarského Triatletu.

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.