Tentokrát je však čekal těžký úkol. V play off obhájit bronzové medaile. Zápasy se odehrávaly v Praze na hřišti týmu Spectra. První šly na řadu týmy, které skončily v dlouhodobé části na třetím až šestém místě.

„Chtěli jsme všechny zápasy vyhrát, abychom se střetli v boji o finále s Havlíčkovým Brodem, který jsme v minulém kole porazili,“ odtajnil taktiku Piraní předseda Karel Hyke.

Karlovarští softbalisté šli tvrdě za svým cílem. Nejdříve porazili jihočeské Ledenice 5:0, dále pak Kostelec nad Orlicí 8:1 a vše zakončili výhrou nad školou Jana Wericha z Prahy v poměru 13:2.

„Druhý den jsme nastoupili do semifinálového zápasu s Havlíčkovým Brodem. Jenže míček je kulatý, a i proto je sport tak krásný. Soupeře jsme do ničeho nepustili a náš nadhazovač Matějka opět dokazoval své kvality. Jen naši pálkaři nebyli schopní správně odpálit. A tak to šlo celý zápas, a nakonec na jeden jediný odpal a naše dvě chyby doběhli soupeři tři hráči, a protože my jsme se do konce nezmohli na nic zlomového, prohráli jsme,“ vysvětloval prohru 0:3 Hyke.

V boji o bronz pak prověřil Černé piraně tým Klackařů z Kostelce.

„V tomto utkání se projevilo, že patříme skutečně mezi tři nejlepší týmy v soutěži. Duel jsme vyhráli 8:2,“ uzavřel Karel Hyke.

Letošní sezona pro piraně skončila. Žákovský tým skončil celkově na čtvrtém místě a kadeti získali bronz.