Zakladatelem a lídrem nového týmu je známý karlovarský cyklista Radek Krummer, který také pro náš Deník uvedl důvody pro jeho vznik: „Tým, ve kterém jsem působil předchozí dva roky, se rozpadl, a proto jsem se rozhodl založit vlastní, který se bude zaměřovat na kategorie mužů Elite a U23, protože podobný na scéně karlovarské cyklistiky chybí.“

Spolu s Krummerem budou dres Teamu Cube oblékat v kategoriích U23 a Elite Miloš Dvořák, David Kovář, Ondřej Stránský, David Suchý, Jan Šimek a Milan Šplichal a v kategorii žen Markéta Železná.

„Tým jsem se snažil sestavit z mladých jezdců, kteří se dokážou prosadit na republikové úrovni a mají šanci zlepšovat svoji výkonnost. Protože jich je v téhle věkové skupině na Karlovarsku málo, musel jsem hledat závodníky i za hranicemi kraje, což je na druhou stranu z hlediska konkurenceschopnosti týmu jedině dobře. Naším cílem pro letošek je úspěšně závodit na závodech Českého poháru, regionálních závodech a také v zahraničí, v Německu, Rakousku a Španělsku. Vrcholem pak budou starty na mistrovstvích republiky a na mistrovství světa amatérů v rakouském St. Johannu,“ prozradil cíle Teamu Cube jeho lídr.

„Mým cílem je také zviditelnit cyklistiku v kraji a přilákat na závody více lidí, hlavně mládeže,“ dodal Radek Krummer.