Sezóna se již posunula do poloviny a SPV Sokolov pokračuje ve výborných výkonech. V nedělním zápase, kde zamířili ke karlovarskému derby do Ostrova, to potvrdili další výhrou. Po deseti zápasech se tak stále Sokolováci bez ztráty jediného bodu přibližují čím dál víc k vysněnému postupu.

MDD Ostrov – Sokolov 2:5

Sokolov odehrál proti jednomu z nejvážnějších adeptů na postup, a to Ostrovu, velmi dobrý zápas. Sokolovští byli na zápas slušně nažhavení a připravení nechat na hřišti úplně všechno. Vědělo se, co se může od hráčů Ostrova čekat, a všichni se na to důkladně připravili.

První třetina se povedla a hosté z hornického města se ujali během dvou minut dvoubrankového vedení. Do konce třetiny se skóre neměnilo, ale herně bylo utkání hodně napínavé. Do druhé třetiny vlétl Ostrov hodně odhodlaně a jeho snaha byla korunována brankou již v úvodní minutě – 1:2. Poté se šance hromadily na obou stranách a utkání se čím dál více přitvrzovalo. Další změna stavu přišla až ve třetí třetině, a to zásluhou hlavně první sokolovské pětky. Ta byla speciálně sestavená pro tento zápas a také se jí ho podařilo rozhodnout. Sokolovští přidali další tři branky. Mohli se tím uklidnit a nevnímat často neférové zákroky hráčů z Ostrova.

„Byly to určitě hodně těžce získané body a o to víc jsou cennější,“ potvrdil jeden ze sokolovských florbalistů Robert Zajíček a pokračoval: „Výhra nad Ostrovem znamená nejen tři body, ale i vcelku slušný náskok na tento konkurenční tým. Pokud budeme pokračovat v dalších zápasech stejnými výkony, cíl, který jsme si dali na začátku sezony, se může stát realitou,“ uzavřel hodnocení prvních dvou vystoupení v novém roce sokolovský Zajíček.

(rz)