V prvním finálovém utkání krajského přeboru se futsalový fanoušek určitě nenudil. Chodovský Titanik i HRB Královské Poříčí se prezentovaly v sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, parádním futsalem. Nakonec se futsalová štěstěna usmála na hráče chodovského Titaniku, kteří vyhráli dramatickou bitvu v poměru 4:3.

Do utkání nastoupili pěkně zostra hráči Poříčí, kteří ale ze své převahy vytěžili pouze nastřelenou tyč ze sálovek Gvizda. Naopak z prvního útoku se ujali vedení hráči Titaniku, když Duškovu nahrávku přetavil ve vedoucí branku Ferko. Z vedení se však radovali Chodováci jen pár sekund. Po špatném rozehraném rohovém kopu chodovského Fojtíka totiž upaloval sám na prázdnou branku Titaniku kapitán Královského Poříčí Šellong, který ve své šanci nezaváhal.

Vyrovnávací branka hráče z Poříčí řádně nakopla, ale opět bez brankového efektu. A opět to byli futsalisté Titaniku, kterým vrátil vedení přesnou ranou vedení Klemera, který využil přímý kop Gergelyho, a jako bonus svou střelou nasadil double jesličky Šellongovi a brankáři Poříčí Reitmeierovi.

Další branka padla v hale basketbalové Lokomotivy ve 23. minutě, kdy se do statistik zapsal po přímém kopu Fousek, který svou pumelicí mále rozbořil konstrukci chodovské branky.

I po obrátce stran se hrál hodně pohledný a rychlý futsal. S tím přišly na řadu i další brankové momenty. Na jedné straně však neuspěli chodovští Gergely, Ferko či Dušek. Na druhé pak Berezcký, Šellong nebo Gvizd.

Až ve 35. minutě se brankově zablesklo, když se po rohovém kopu prosadil chodovský Dušek. O čtyři minutky později pak nechtěně zařídil vyrovnání vlastencem chodovský Ferko, který hodil pod břevno své branky přihrávku ze sálovek Fouska. Tentýž hráč pak ještě rozezvonil tyč chodovské svatyně.

Rozhodující moment duelu pak přišel ve 48. minutě, kdy vybídl ke skórování chodovský Klemera Gergelyho. Ten nezaváhal. Pak následovala poříčská střelecká smršť, ale kýženou vyrovnávací branku již nepřinesla.

Královské Poříčí – Titanik Chodov 3:4

Branky: 8. Šellong, 23. a 39. Fousek – 8. Ferko, 11. Klemera, 35. Dušek, 48. Gergely. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Melničuk, Vošmik – Krejčí. ŽK: 1:0. Diváci: 4.
HRB Královské Poříčí: Reitmeier (Zimmel) – Mikyska, Gvizd, Kopřiva, Gregor – Erhart, Fousek, Bereczký, Šellong.
Titanik Chodov: Zahrádka – Galla, Ferko, Klemera, Fojtík – Dušek, Gergely.