Karlovy Vary – Je dobojováno. Král je mrtev, ať žije král. Krajský futsalový přebor zná nového vládce, Titanik Chodov.

1.4.2010

Vítězem ročníku 2009/10 krajského futsalového přeboru se po právu stali futsalisté Titaniku Chodov, kteří i napodruhé pokořili mužstvo z Poříčí.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Otovický Sausfork vystřídal po roce na futsalovém trůně Titanik Chodov. Ten totiž i napodruhé pokořil ve finále krajského přeboru HRB Královské Poříčí.

Tentokrát však byly role obráceny. Titanik nastoupil do utkání v nejsilnějším složení, zatímco Poříčí postrádalo služby nejlepšího střelce přeboru Jiřího Šellonga či obránce Petra Kopřivy. I přesto byl i ve druhé finálové bitvě k vidění v hale basketbalové Lokomotivy kvalitní futsal.

Už samotný úvod zápasu ukázal směr, jakým se bude druhé finále ubírat. Z časomíry totiž neuběhlo ani dvacet vteřin, a Titanik šel zásluhou Klemery, který využil nezištné přihrávky ze sálovek Duška, do vedení. Vyrovnání však nedalo na sebe dlouho čekat. V 6. minutě napřáhl na své polovině kapitán Poříčí Berezcký, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a zaslouženě vyrovnal. Z vyrovnání se však futsalisté z Poříčí radovali pouhou minutku, to když Fojtík vybídl ke skórování Klemeru, a ten nezaváhal. A pro Titanik bylo ještě lépe. O sedm minutek později si totiž oba hráči role vyměnili a Chodováci tak šli do dvoubrankového vedení.

Třetí inkasovaná branka hráče Královského Poříčí značně vyburcovala, a Titanik se měl v závěrečné minutě co otáčet. Nejdříve po zbytečném faulu Kopeckého a následném přímém kopu Gvizda, který uklidil do branky Titaniku, snížil osamocený Reitmeier na rozdíl jediné branky, aby ve 24. minutě vyrovnal po parádní souhře s Berezckým poříčský Fousek.

Střelecký apetit si přeneslo mužstvo Poříčí i do druhého poločasu. Pět minutek po změně stran poprvé poslal do vedení ´Poříčáky´ po souhře s Berezckým Erhart. Poté už však stříleli branky pouze Chodováci.

Ve 35. minutě si připsal svou druhou trefu v utkání na své konto po spolupráci s Gergelym Fojtík, a o pět minut později přidal pátý zářez Titaniku mladíček Dušek. I když Poříčí bojovalo a makalo nadoraz, velkou bariérou pro ně byla finální přihrávka. Účet druhého finále tak uzavřel při power play Poříčí v rámci rodinné souhry v 50. minutě jako správný kapitán Ludvík Gergely, který dorazil do branky Poříčí střelecký pokus Jakuba Ferka.

Titanik – Královské Poříčí 6:4

Branky: 1. a 7. Klemera, 14. a 35. Fojtík, 40. Dušek, 50. Gergely – 6. Bereczký, 22. Reitmeier, 24. Fousek, 30. Erhart. Poločas: 3:3. Rozhodčí: Novotný, Henych – Kozák. ŽK: 1:0. Diváci: 30.
Titanik Chodov: Martin Zahrádka – Miroslav Ferko, Jakub Ferko, Michal Kopecký, Martin Dušek – Michal Klemera, Robert Wenzel, Tomáš Pelech, Ludvík Gergely.
HRB Královské Poříčí: Milan Zimmel (Milan Reitmeier) – Josef Gvizd, Milan Mikyska, Luboš Fousek, Zdeněk Erhart – Tomáš Bereczký, Petr Jankovský, Tomáš Reitmeier.

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.