Nejprve v sobotu 15. května se pojede dnes už tradiční mistrovství Evropy veteránů, kde svoje umění, a je třeba dodat – často ve věku, kdy už je nárok na bačkory a fajfku, předvedou bývalí závodníci, a pravda je, že nejde o žádné vožení, ale o tuhé boje. „Opět tak přijedou staří známí, jako Wannasek, Ernst, Hartley či Barbata, a další skvělí závodníci,“ vysvětloval na úvod moderátor celé akce Miloslav Čmejla.

Tento závod začne psát svou historii ve 13.00 hodin.

V neděli 16. května se tentokrát od 14.00 hodin pojede finále mistrovství České republiky s mezinárodní účastí. Titul mistra bude obhajovat loňský vítěz, účastník Grand Prix na dlouhé dráze, Angličan Andrew Appleton. Do Mariánek zamíří i naše dnes již legenda tohoto sportu Zdeněk Schneiderwind, který, jak si diváci určitě vzpomenou, přišel o loňský titul po pádu na vedoucí pozici 300 metrů před cílem.

„Velkým oživením jistě bude i start v pořadí již třetího pokolení rodiny Hádků z Plzně, Michaela Hádka, a pokud mu to pojede stejně dobře jako otci a dědovi, tak mohou získat další naději pro tento sport,“ poukazoval Čmejla.

Pozvání do Mariánek dostala i známá a oblíbená závodnice z Holandska Nynke de Jong, která po těžkém zranění zanechala činnosti, ale jezdila k nám vždy s nesmírnou radostí.

„Fandové dlouhé dráhy se mají na co těšit nejen o tomto víkendu, ale hlavně se pak mohou těšit na září, kdy se pojede závěrečné finále mistrovství světa. Navíc právě nový mistr světa bude u nás korunován, což je novinka,“ láká diváky do ochozů plochodrážního stadionu Čmejla.