Na jubilejním 10. ročníku nejdeckého Victor Cupu, zařazeného do Grand prix ČR devatenáctiletých v kategorii C, se z domácích hráčů představili jen Marcela Nesvedová a Vít Šlehubr. Jejich bilance byla ale úctyhodná, tři zlaté a stříbro!

Nejprve společně v mixu porazili doubravecký pár Steiner, Janoušková ve třech setech 21:17, 15:21 a 21:19, pak následovala překvapivá výhra Vítka nad nasazenou jedničkou Steinerem 21:19, 13:21 a 21:16 a třetí zlato přidala Marcela s plzeňskou Krejčovou v deblu. Radost Nejdečákům zkazila jen nepředpokládaná prohra Nesvedové ve finále singlu, kde se z titulu radovala její deblová kolegyně Krejčová.

Do Nejdku zavítala i pětice hráčů karlovarského Slovanu Iva Černá, Martin Melmuka, Vojtěch Kropáč, Marek Baloun a Martin Vukliševič. Nejdále došli Melmuka s Balounem, když ve finále deblu podlehli favorizovaným Matasovi se Steinerem a odvezli si stříbro. K němu pak přidali dvě bronzové z deblů Vukliševič s Kropáčem a Černá s plzeňskou Benýškovou.

Kompletní česká špička mladšího žactva se o víkendu sešla na prvním letošním turnaji Grand prix ČR U13, kde Karlovarsko reprezentovali Kateřina Vataščuk z karlovarského Slovanu a nejdecký Adam Nesveda, oba shodně na 18. příčce republikového žebříčku GP.

V singlech se přes práh 1. kola dostal akorát Nesveda, který v úvodním zápase porazil židlochovického Paláška. Ve 2. kole pak podlehl plzeňskému Loudovi a obsadil konečné 9.–16. místo, čímž dosáhl zatím nejlepšího životního umístění. Kateřina po dvou prohrách skončila až na 25.–32. místě. Podobně to bylo v deblech, kde Nesveda s proseckým Vorlíkem skončili opět na 9.–16. místě a na stejné příčce se zastavily Vataščuk s mosteckou Justrovou.