Tradiční turnaj, který letos už popatnácté pořádal nohejbalový klub ELNA Počerady, přilákal do haly v Lounech třicítku deblů z téměř všech ligových oddílů České republiky.

Nechyběli mezi nimi ani čerství medailisté z juniorského mistrovství světa v Přerově, zlatý z trojic Vondrášek z Českých Budějovic a stříbrný z dvojic Ondra Pachman z pražské Kotlářky.

Hrálo se nejprve každý s každým v pěti šestičlenných skupinách, první dva z každé z nich pak postupovali do dvou osmičlenných osmifinálových skupin a z nich pak vždy první čtyři do čtvrtfinále. Maraton, který v součtu dělal „baťovských“ 99 zápasů, trval od devíti ráno do sedmi večer a skončil triumfem karlovarského nohejbalu.

SK Liapor reprezentovaly v Lounech tři dvojky. Jako áčko hráli Tomáš Bíbr s novou posilou z Českých Budějovic Zdeňkem Musilem, dres B družstva navlékli Kubát s Kolaříkem a třetí dvojice byla rodinná, hráli v ní oba Karlové Bláhové, otec a syn. Postoupit do vyřazovacích bojů se ale povedlo jen Bíbrovi s Musilem, kteří své tažení zakončili absolutním triumfem, když ve finále porazili ašské Hlaváčka s Čermákem.

Finále také bylo přímým duelem dvou nejlepších hráčů turnaje. Cenu pro nejlepšího smečaře si do Chodova odvezl v dresu Aše hrající Martin Čermák a cenu nejlepšího polaře Tomáš Bíbr.

Konečné pořadí turnaje

1. SK Liapor (Bíbr, Musil)
2. Jiskra Aš (Hlaváček, Čermák)
3.Sokol Modřice (Pospíšil, Topinka)
4. Climax Vsetín (Gebel, Padyšák)
5.-8. SKN Žatec (Petr Vít, Perutka), NK Čelákovice A (Kolenský, Šťastný), NK Čelákovice B (Spilka, Flekač) a Avia Čakovice C (Macurek, Vondrášek)