V sokolovském bazénu, kde se soutěž odehrávala, se nakonec sešlo ´jen´ 113 plavců, 75 v mužských a 38 v ženských kategoriích, i to bylo ale o tři více než dosud rekordních 110 v roce 2007.

Na startu soutěže, která byla zahajovacím závodem III. ročníku Českého poháru v plavání tělesně postižených a zároveň kvalifikací na největší v České republice pořádaný mezinárodní plavecký mítink Eurowaves 2009, se sešla vynikající konkurence. Závody, které byly otevřené i zrakově postiženým plavcům, přilákaly do Karlových Varů a Sokolova celou českou paralympijskou špičku a poprvé v historii i závodníky dvou bratislavských oddílů ŠK Altius a SVK Iames.

Vítězkou mnohahodinového maratonu, který se skládal z více než čtyř stovek startů, se stala ve společné kategorii mužů a žen (1990 a starší) Kateřina Lišková ze SK KONTAKT Praha, která ve dvojboji získala 1984 body, o celých 160 více než druhý v pořadí její oddílový kolega Vojta Franěk. Na třetím místě skončil se ziskem 1778 bodů Gabriel Izsóf z Bratislavy, nejlepší z karlovarských plavců Martin Kašpar se v celkovém pořadí 32 startujících umístil se ziskem 1243 body na 11. místě.

Parádní karlovarskou kategorií byli junioři a juniorky (1991 – 94), kde 3. místo celkově a 1. mezi českými plavci vybojoval 16letý závodník pořádajícího oddílu Milan Man. Sto metrů znak zaplaval za 01:13.90 min., stejnou distanci kraulem zvládl za 01:04.22 a získal tak velmi pěkných 1696 bodů. Vítězkou této kategorie se stala plavkyně se zrakovým postižením Karina Petrikovičová ze SVK Iames Bratislava a stříbro bral její oddílový kolega Roman Buchta. Petrikovičová také v sokolovském bazénu předvedla vůbec nejhodnotnější výkon celého mítinku, když 100 metrů znak zaplavala za 01:15.93 min., což představuje 1009 bodů.

Hned dvě medaile vybojovali karlovarští plavci v kategorii žáků a žaček (1995 – 98). Za vítěznou Michaelou Philippi z Brna se na stříbrné příčce umístila 13letá Petra Flekačová a pro bronzovou medaili si doplavala teprve 11letá Vendulka Dušková. Kategorii nejmladšího žactva (1999 a mladší), kde startovali jen dva plavci, vyhrál desetiletý Brňan Karel Brož a druhý byl teprve osmiletý Karlovarák Matěj Hodoval.

Čtvrtou a možná nejhodnotnější medaili pro Karlovy Vary přinesla velice prestižní soutěž čtyřčlenných družstev, ve které kvarteto Man, Dušková, Flekačová a Martin Burger vybojovalo vynikající 2. místo za vítězným týmem SK KONTAKT Praha.

Výsledky Pohárku 2009

Muži a ženy: 1. Kateřina Lišková, 2. Vojtěch Franěk (oba SK KONTAKT Praha), 3. Gabriel Izsóf (SVK IAMES Bratislava) – 11. Martin Kašpar, 18. Jan Thenot, 20. Rudolf Voják, 21. Lukáš Kroupa, 23. Klára Dvorská, 25. Petr Čtvrtlík, 29. Michal Šindelář, 32. Gabriela Neradová (všichni SK KONTAKT K. Vary);
Junioři a juniorky: 1. Karina Petrikovičová, 2. Roman Buchta (oba SVK IAMES Bratislava), 3. Milan Man – 15. David Burger, 21. Pavel Tomášek (všichni SK KONTAKT K. Vary);
Žáci a žákyně: 1. Michaela Philippi (SK KONTAKT Brno), 2. Petra Flekačová, 3. Vendula Dušková – 11. Jakub Voráček, 14. Eliška Slavíková (všichni SK KONTAKT K. Vary);
Nejmladší žactvo: 1. Karel Brož (SK KONTAKT Brno), 2. Matěj Hodoval (SK KONTAKT Karlovy Vary);
Soutěž družstev: 1. SK KONTAKT Praha A (Kolesárová, Skalická, Vacek, Vištálová), 2. SK KONTAKT Karlovy Vary A (Man, Flekačová, Dušková, Burger), 3. SK KONTAKT Brno A (Žaludová, Philippi, Fiala, Chovanec) – 6. SK KONTAKT Karlovy Vary B (Kašpar, Voják, Dvorská, Kroupa);