Tradičně skvěle běžela sokolovská Ivana Sekyrová, která si do Sokolova odvezla stříbro a titul vicemistryně republiky.

Běh do vrchu z Janských Lázní na Černou horu s obludným převýšením 650 metrů na 8 600 metrech trati přilákal na start 230 mužů a žen včetně těch nejlepších u nás. Čelo závodu více než šest kilometrů táhl kroměřížský Jan Kreisinger, ale dva kilometry před cílem šel do vedení závodník pražské Slavie Jan Havlíček a s bezpečným náskokem více než půl minuty v cíli potvrdil, že v současné době nemá u nás jako vrchař konkurenci.

Na třetím místě proběhl cílem domácí Petr Pechek, jehož otec před čtvrt stoletím vyhrál premiérový ročník tohoto závodu, a na 4. místě absolutního pořadí skončil nejúspěšnější český maratonec současnosti Róbert Štefko, který si tak doběhl pro svůj první titul v kategorii veteránů nad 40.

Mezi ženami kralovaly veteránky. Nejrychlejší ženský čas zaběhla na 40. místě absolutního pořadí 40letá Irena Šádková z Ostravy, o dvě místa a pouhých 12 vteřin za ní skončila Ivana Sekyrová. Svou letošní sbírku medailí z mistrovských závodů rozšířila o další stříbro a vylepšila si tak svoje dosavadní nejlepší umístění v této disciplíně o jeden stupínek. „Tento výsledek je potvrzením jejího návratu mezi českou elitu a je o to cennější, že se Ivaně podařil v letošní náročné sezoně, kterou začala kvůli rekonvalescenci po operaci o tři měsíce později,“ upozorňuje na webových stránkách AK Sokolov Milan Kalousek.

Druhým zástupcem našeho kraje v náročném závodě byl Miroslav Žabenský, který v dresu mariánskolázeňského atletického klubu doběhl na 91. místě celkového pořadí jako 42. v kategorii mužů do 39 let.

Výsledky závodu: 1. Jan Havlíček (ASK Slavia Praha) 35:36, 2. Jan Kreisinger (AK Kroměříž) 36:07, 3. Petr Pechek (Maratonstav Úpice) 36:33, 4. Róbert Štefko (AK Kroměříž) 36:57, 5. Jiří Voják (Mílaři Domažlice) 37:08 – 40. Irena Šádková (SK X-AIR Ostrava) 42:34 (1. veteránka), 42. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 42:46 (2. veteránka), 56. Marta Fenclová (AC Pardubice) 44:24 (1. žena), 91. Miroslav Žabenský (AC Mar. Lázně) 47:06 min.