To bude mazec. Po lázeňském Carlsbad Ski sprintu 2008, který se uskutečnil o uplynulém víkendu v Karlových Varech si přijdou na své i vyznavači snowboardingu.

Důvod? Tři dny se totiž sněhová děla nezastavila ve skiareálu v Mariánských Lázních. Proč? O víkendu 3. a 4. ledna 2009 se rozjede naplné obrátky v Mariánských Lázních úvodním závodem FIS Lipton Evropský pohár v pararelním slalomu, který tak naváže už na třetí sezonu O2 Snowboard Tour.

„Závodní trať pro Evropský pohár v paralelním slalomu, která se začne stavět úderem šestnácté hodiny v pátek 2. ledna na sjezdovce zvané slalomák, je pokryta bohatou nadílkou technického sněhu. Mráz přinesl příhodné podmínky pro výrobu umělého sněhu, a tak nám spadl kámen ze srdce. Teď nás snad žádný problém nezastaví a my uspořádáme kvalitní závod na evropské úrovni. Jde nám totiž i o budoucnost. Pokud se nám vše podaří, jsme ve hře o přidělení světového poháru na příští sezonu,“ pochvaloval si místopředseda Úseku snowboardingu Svazu České republiky Miroslav Schimmer.

Příchozí diváci tak nepřijdou zkrátka. Do Mariánských Lázní se sjedou nejlepší snowboardisté z Rakouska, Německa, Slovenska či Holandska aby poměřili svoje síly s českou snowboardingovou reprezentací. Mezi účastníky Evropského poháru nebude chybět ani česká špička v čele s Petrem Šindelářem, Zuzanou Vojtěchovou, Klárou Šindelářovou či Viktorem Brůžkem.

Zajímavým zpestřením celého závodu bude také účast dvou slalomářů z Japonska.

Pro diváky je připravena také spousta soutěží Lipt a bohatý doprovodný program. V sobotu večer bude Lipton Europa Cup okořeněn afterparty pro jezdce i diváky v místním komplexu Dyleň, kde vystoupí DJs Tvyks, Popshot a příznivce kytarové hudby budou bavit revivaly System of a Down, Depeche Mode a Jimiroquai.