Mezinárodních sportovních her se zúčastní nejen borci z Česka, ale také zahraničí. Na programu tak bude po dva dny šest atraktivních turnajů.

Vše odstartuje tenisový turnaj čtyřher, který se odehraje na kurtech v areálu FK Baník Sokolov, a to 18. června od 15.00 hodin. V sobotu se pak rozjede na plné obrátky nohejbalový turnaj trojic, který se odehraje na kurtu na sídlišti na Vítězné. Od 10.00 hodin se pak rozehraje i futsalový turnaj na umělce základní školy.

Další sportovní akcí, která se rozeběhne v rámci této akce, bude cyklistický prolog na čtyřicet kilometrů, který povede převážně po cyklostezce Sokolovska. Tento závod načne psát svou historii taktéž v sobotu od 10.00 hodin, se startem u brány borců v areálu FK Baník Sokolov.

Na programu sportovních her bude i fotbalový turnaj hráčů nad 38 let, ve kterém se představí Sokolovákům internacionálové České republiky. Tento zajímavý duel se odehraje od 13.00 hodin na umělce FK Baník Sokolov.

Posledním, kdo vstoupí do akce ´Bavíme se sportem´, budou ti nejmenší. Pro ně je připraven atletický trojboj. V něm se tak představí atletické naděje od 4 do 8 let, které budou bojovat v disciplínách – skok do dálky, běh na deset metrů a hod do dálky. To vše se odehraje od 14.00 hodin na atletickém stadionu Baníku Sokolov.

Organizátoři však nezapomněli ani na doprovodný program. Ten se kompletně odehraje na pódiu vedle hlavní tribuny FK Baník Sokolov. Pro děti je připravena například diskotéka. V 15.00 hodin pak bude zahájen rockový festival. Fanoušci rocku se tak mohou těšit na vystoupení americké skupiny Geoff Tyson, německé Grenn frog feet nebo sokolovské Eternal fire.

Třešničkou na sportovním dortu pak bude vystoupení skupiny Yo Yo Band.

Sportovní program

Pátek, 18. června: Tenisový turnaj ve čtyřhře, areál Baník Sokolov, zahájení v 15.00 hodin.
Sobota, 19. června: Nohejbalový turnaj trojic, na kurtu sídliště Vítězná, vedle školy 5. Zahájení v 10.00 hodin; futsalový turnaj na UMT 3 ZŠ, zahájení v 10.00 hodin; cyklistický prolog na 40 km, start v 10.00 hodin u brány borců, vedle hlavního hřiště v areálu Baníku Sokolov; fotbalový turnaj hráčů nad 38 let, za účasti internacionálů České republiky. UMT v areálu Baníku Sokolov, zahájení v 13.00 hodin; atletický trojboj pro nejmenší ( kategorie 4 – 8 let ), atletický stadion Baník Sokolov, start ve 14.00 hodin.

Kulturní program

Sobota, 19. června: Od 13.00 hodin bude na pódiu připraveno dětské představení. V 15.00 hodin bude na programu dětská diskotéka. Od 17.00 hodin pak vystoupí kapela Eternal fire, 18.00 Grenn frog Feet, 19.30 Goffe Tyson a od 21.00 hodin Yo Yo Band.

V průběhu kulturního programu budou starostou města Sokolov panem Karlem Jakobcem a hlavním organizátorem Romanem Heřmanem předány ceny pro vítězná družstva jednotlivých soutěží.