Krajský tenis před novou soutěžní sezonou

Karlovy Vary — Zhodnocení loňské a hlavně příprava letošní sezony byly hlavními tématy lednové schůzky Výkonného výboru Karlovarského krajského tenisového svazu.

3.2.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Kozohorský

V uplynulém roce 2008 se do soutěží neregistrovaných v Karlovarském kraji zapojilo celkem 78 družstev z 22 klubů. V krajských soutěžích hrálo 29 družstev (senioři, muži, ženy, baby tenis a mini tenis) a v okresních 49 družstev Extraligu DC mužů vyhrál TK Lesov, soutěž ale znehodnotilo neúměrné množství skrečovaných zápasů; zhruba každý třetí se nehrál! Bylo proto rozhodnuto soutěž v této podobě zrušit a nadále hrát pouze DC v okresech, odkud vítězové postoupí do oblastního finále.

Loni se v něm zástupci našeho kraje moc nevyznamenali, družstvo Lesova se k soutěži ani nedostavilo, mariánskolázeňský Purum po prvním zápase pro zranění hráčů odstoupil a Sokolovští na svoje soupeře z Plzeňského kraje nestačili.

Spokojenost byla se soutěží seniorů nad 60, kterou vyhráli veteráni TCG. Tady výrazně pomohl přesun začátku zápasů na páteční odpoledne a bude tedy zachován i letos.

V okresních soutěžích DC hrálo na Karlovarsku 30 družstev ve čtyřech skupinách a celkovým vítězem se stala Lokomotiva Karlovy Vary, na Sokolovsku ze soutěže sedmi týmů vyšli vítězně Střelci Sokolov a na Chebsku vyhrál desetičlennou okresní soutěž TK Cheb.

Tenisová drobotina hraje dvě soutěže podle věku dětí. Baby tenis se hrál ve dvou skupinách, I. ligu vyhrálo družstvo TK Sokolov, které triumfovalo i v oblastním finále a reprezentovalo západočeský baby tenis na mistrovství republiky v Přerově, kde Sokolovští skončili pátí. Mini tenis se hrál dvoukolově turnajovým způsobem a i tady se z celkového vítězství radovaly naděje TK Sokolov, v oblastním finále ale podlehly Horšovskému Týnu.kv

Letošní sezonu v kraji odstartují tenisové naděje, pro které jsou určeny dva únorové halové turnaje v Baby tenisu. Vypsané jsou pro děti do 9 let, první pořádá už teď, v sobotu 7. února TK Cheb a druhý v sobotu 21. února Lokomotiva Karlovy Vary. Přihlášky přijímají na turnaj v Chebu Václav Kroupa na tel. čísle 606 182 793 a na turnaj na Lokomotivě Andrej Fuksa na tel. čísle 603 344 653, příp. na oba turnaje na místě v den konání do 8.30.

Přihlášky do soutěží družstev neregistrovaných se zasílají elektronicky na mailovou adresu tcgkv@tiscali.cz nebo poštou na adresu Jan Kučera, Viktora Huga 2, 36020 Karlovy Vary.

Žil u nás bez povolení, policie ho odvezla na záchytku pro cizince

Karlovy Vary - Policisté uskutečnili další pobytové kontroly a ulovili na Chebsku Vietnamce, který tu neměl co dělat.

Koupili si triko a mají strom na Šumavě

Šumava – Dva bratři, Richard a Filip Brožovi ze Železné Rudy, milují Šumavu natolik, že ji chtějí dělat ještě krásnější. Díky nim má nyní 350 lidí z celé republiky na Šumavě svůj strom.

Ostrý zloděj vyhrožoval ostraze

Karlovy Vary - Muž chtěl odejít bez zaplacení, ale zastavila ho pracovnice ostrahy. Začal jí vulgárně nadávat.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.