„Chuť pustit se do sportovního klání fanoušků Energie, které by zkrátilo dlouhé období bez hokeje, nás neomrzela a po pár dnech vznikly první plány, kdy a kde turnaj zorganizovat,“ popisuje hlavní pořadatel Jan Zíka, jak turnaj vůbec vznikl. Organizace začala turnaj připravovat ihned po té, kdy předběžnou účast slíbilo poměrně velké množství družstev a pořadatelé tak zjistili, že je o akci podobného formátu zájem. Nejprve se zajistila lokalita.

„Radost nám udělalo vstřícné chování všech v Královském Poříčí. Ať už to bylo na radnici nebo domluva v kempu či hřiště. Celý organizační plán se díky Tomáši Maruščákovi podařilo předložit v hotelu Thermal a díky tomu vznikla spolupráce a nový název našeho turnaje,“ doplňuje Zíka a odtajňuje plány na příští rok: „Po prvním ročníku, který se až na drobné nedostatky povedl podle představ, nám vedení hotelu Thermal slíbilo spolupráci i na příští rok. Ten bychom chtěli pojmout velkolepěji a dovést i družstva z jiných hokejových týmů. Pevně doufáme, že se nám vše podaří zpečetit a z Thermal cupu se stane pravidelné setkání fanoušků hokeje nejen z Karlovarského kraje,“ dodal Zíka.

Favoritem byla Rudá Hvězda

Fotbalové klání fanoušků Energie odstartovalo na umělé trávě v Královském Poříčí v sobotu 21. června souboji v základních skupinách. Ve velice přátelské a příjemné atmosféře si roli favorita ihned po prvním utkání přiřadil tým Rudé hvězdy, který rozdrtil tým pořádajících Neofans 14:1. A i v dalších zápasech jasně přehrával soupeře a zaslouženě postoupil do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině B. Větší odpor činil pouze Miky-mouse team, který v zajímavém utkání prohrál 4:6 a postoupil tak z druhého místa se ziskem šesti bodů. Na třetím místě skončil tým Neofans s třemi body. Nelichotivé poslední místo bez získaného bodu tak zbylo na tým PivoVaráků.

Souboje ve skupině A byli o poznání vyrovnanější. Více zkušeností a i štěstí ukázal tým Starorolští psychopati, ti nakonec zvítězili ve všech utkáních a připsali si plný počet devíti bodů. Druhý tým THC Loučky si zajistil přijatelnějšího soupeře do čtvrtfinále díky zisku šesti bodů. Veliký boj se pak sváděl o třetí resp. čtvrtou pozici. Nikdo po shlédnutí výkonu Rudé hvězdy nechtěl získat černého Petra v podobě čtvrtého místa. Třetí místo se na konec podařilo po boji o skóre získat družstvu Fanclubu Mattoni Ostrov. Poslední zůstal Tým rozvázaných kopaček, který nastoupil v dresech HC Energie. Čtvrtfinále hrané na dva zápasy s přehledem zvládly týmy postupující z 1. a druhé příčky ve skupinách.

V semifinále se opět ukázaly zkušenosti z futsalové ligy týmu Rudé hvězdy, která vyhrála obě utkání a postoupila do finále turnaje. I druhé semifinále vyhrál vítězný tým v obou utkáních, tentokrát však postoupil druhý tým ze základný skupiny Miky-mouse team. Finále předcházeli souboje u umístění. V napínavém souboji o 5. místo nebylo rozhodnuto ani po dvou utkáních musely se tak kopat trestné kopy. Ty rozhodl v páté sérii nový předseda Fanclubu Energie a také vyhlášený smolař turnaje Viktor Tůša. Bronzové medaile si vítězstvím 3:0 vybojovali Starorloští psychopati. Ve finále se odehrála repríza souboje ve skupině B mezi Rudou hvězdou a Miky-mouse teamem. Obě mužstva s největšími zkušenostmi předvedla spíše obranou hru. Vítězství 2:0 si ale podle očekávání připsala Rudá hvězda.

Z pole poražených finalistů však vzešel vítěz tabulky střelců. Nykodým se trefil devatenáctkrát a vyhrál tak o dva góly před Nemetem z Rudé hvězdy. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jan Zíka a hráčem Pavel Janeček.