Ani o vánočních a novoročních svátcích nepřijdou vyznavači běhu na Karlovarsku o svoje hobby. Připraveny jsou tu pro ně dva tradiční závody.

Jako prevenci proti štědrovečernímu přejedení a ztloustnutí pořádá už více než dvě desetiletí odbor SPV při TJ Slovan Karlovy Vary Štědrovečerní Richardův běh. Letošní, v pořadí už 22. ročník bude odstartován na Štědrý den ve středu 24. prosince v 15.00 nad dětským hřištěm pod lesem v Tuhnicích. Trať má 3800 metrů a hlavním účelem skutečně není vyhrát, ale zaběhat si.

Novoroční běh na Svatošské skály, který hned první den roku 2009 pořádají nohejbalový klub SK Liapor Witte a karlovarský sportovní klub Triatlet, je už o něčem jiném. Závod, který tradičně otevírá sezonu běhů mimo dráhu, je součástí Ligy běžců Karlovarska a vítězství v něm se cení rok od roku víc a více. Také letošní, v pořadí už 26. ročník je vypsán pro všechny věkové kategorie mužů a žen, běží se po asfaltové silnici z Doubí do Svatošských skal a zpátky. Trať má 7 km s nepatrným převýšením.

Přihlášky a prezentace v klubovně SOS dětské vesničky od 10.00 do 10.45 hodin, start je v 11.00 na silnici u budovy bývalého Svazarmu (dnes Bosch).

Dobrým tréninkem na Novoroční běh mohou být dva závody ze seriálu kadaňského Zimního běžeckého poháru. Už tuto neděli 21. prosince to bude Vánoční běh Brodcemi, kros na 12 km, který odstartuje v 10:30 na hrázi přehrady Kadaňský stupeň. Další je tradiční Štěpánský běh Zadním vrchem, přespolní běh na 5000 metrů, který je připraven na pátek 26. prosince a startuje rovněž v 10:30, ale v Kadani na Zadním vrchu.