JEZDECTVÍ

Souboj mistrů v sedle pořádá v sobotu v areálu dostihového závodiště ve Dvorech Český jezdecký klub Karlovy Vary. Sportovním vrcholem mítinku, ve kterém se sport spojí se zábavou, budou závody nejlepších českých jezdců s hosty ze zahraničí v jedné z nejatraktivnějších disciplín jezdeckého sportu, kterou je skok mohutnosti.Opřekonání dosavadního rekordu karlovarského závodiště 196 centimetrů se pokusí celá plejáda šampionů.

Jako doprovodný program jsou připraveny souboje rytířů s dřevci nebo průjezdy na koních ohněm, k vidění bude ovčí dvůr s jehňátky a ukázky zpracování ovčí vlny, stánky s řemesly a bioprodukty a pro děti soutěže, vystoupení klauna i ježdění na ponících. A k tomu všemu autentický bigbít v podání skupiny Karlex a večer vystoupení Ladi Kerndla.

Akce, která se uskuteční za finanční podpory Karlovarského kraje a města Karlovy Vary, začíná ve 13.00 a vstupné se neplatí.

PŘESPOLNÍ BĚH

Patnáctým závodem Ligy běžců Karlovarska je běhOcenu starosty města Lokte. Běží se v rámci akce Running Day Loket v neděli 22. června. Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie dospělých na 9 km, trať vede ze 60 % po asfaltu, 20 % po zámkové dlažbě a 20 % po zpevněných cestách. Start a cíl jsou na loketském náměstí v 11:50, přihlášky od 9.30 do 11.15 v ZŠ Loket v Radniční ulici. Předehrou hlavního závodu bude v 11:30 Lidový běh pro příchozí, mládež a děti na zhruba 2,5 km.

NOHEJBAL

Vyvrcholením první poloviny letošní karlovarské nohejbalové sezony bude v sobotu utkání posledního kola základní části Witte Automotive extraligy, ve kterém do Karlových Varů zavítá lídr soutěže Sokol Modřice. Domácí nohejbalisté SK Liapor jsou sice už jistými účastníky play off nejlepších čtyř celků o titul, ale stále ještě mají o co hrát. Vítězstvím si mohou vylepšit výchozí semifinálovou pozici a navíc by rádi Moravanům oplatili porážku ze sedmého kola, ve kterém v Brně podlehli 6:2.

Mistrovské utkání 14. kola extraligy SK Liapor Karlovy Vary versus Sokol Exmost Modřice se hraje v sobotu od 14.00 na hřišti SK Liapor v Doubí. Pro diváky je zajištěno i kvalitní občerstvení a po zápase tradiční tombola.

TURISTIKA

Už 37. ročník mezinárodního turistického pochodu pořádá v sobotu odbor KČT Slovan Karlovy Vary. Pro vyznavače pěší turistiky jsou připraveny trasy 10, 15, 25 a 50 km a cykloturisté mohou volit mezi trasami 22 a 50 km.

Přihlášky, prezence u start jsou ve spodním vestibulu Dolního nádraží v Karlových Varech (před nástupištěm k vlakům), pro pěší trasy od 6.00 do 10.00 a pro cykloturisty od 7.00 do 9.00 hodin. Cíl všech tras je v restauraci hotelu Gejzír, na tenisových dvorcích v Gejzírparku. Startovné dělá 30 Kč (členové KČT 20 a děti 10 Kč), odměnou za našlapané kilometry pak bude diplom, pitíčko a horalka. V cíli si každý může nechat zadarmo změřit krevní tlak a hladinu tuku v těle. Trasy jsou na mapě KČT č. 4 – Krušné hory.