Pořadatelům již potvrdili účast nejen nejlepší závodníci české Xterra tour Karel Zadák a chodovský triatlonista Jan Kubíček, ale na startovní pásce se objeví i letošní mistr republiky v krátkém triatlonu Martin Krňávek.

Neuvěřitelně silnou sestavu však nahlásili lyžaři běžci. Na hlavní závod se přihlásil nejen tradiční účastník Xterry Petr Novák, ale svoji účast na domácím šampionátu potvrdil i letošní vítěz Světového poháru v běhu na lyžích, ostrovský rodák Lukáš Bauer, a také mistr světa na 50 km Martin Koukal. Ty ještě doplní reprezentant Václav Kupilík a největší objev lyžařské sezóny 2008, mistr světa do 23 let Martin Jakš.

„Ten ještě zvažuje, zda bude startovat ve štafetě, či absolvuje celou hobby Xterru,“ odtajnil ředitel závodu Jan Novák a pokračoval: „Nejlepší ženy se nám zatím nepřihlásily. Z předešlého jednání je velice pravděpodobné, že se letos podruhé uskuteční sportovní souboj mezi letos suverénní Ivanou Loubkovou a lyžařkou Evou Skalníkovou. Jejich letošní první duel na SP v Hluboké nad Vltavou skončil pro defekt Evy Skalníkové příliš brzy. Do boje o nejcennější medaili však můžou zasáhnout i další závodnice.“

Start plavecké části a první depo jsou na pláži na Velkém Rybníku, cyklistická část je již označena a jede se mezi Velkým Rybníkem, Velflíkem a Ostrovem. Zde je na Starém náměstí druhé depo. Běžecká část probíhá v okolí Starého náměstí, kde je i cíl závodu.

Hobby závod odstartuje pořadatel ve 12.00 hod. a závodníci hlavní kategorie vyrazí do závodu o hodinu později.

„Jména přihlášených závodníků jen potvrzují, že Mistrovství ČR v Xteřře bude letos mimořádnou sportovní událostí celého Karlovarského kraje. Závod bude natáčet ČT4, která bude ze závodu pořizovat dvacetiminutový záznam,“ vysvětloval Novák.

Pořadatel však nezapomněl ani na další závodníky, pro které připravil závod na krátkých tratích a vypsal i závod štafet. Pro děti je připraven v zámeckém parku mini duatlon a nejmenší děti (4-8 let) mohou absolvovat Ostrovský obratnostní čtyřboj.

Celý sportovní program bude doprovázen i kulturním programem, včetně živých koncertů skupin Maxim Turbulenc a T4.

Více o závodu a možnosti přihlášení najdete na www.xteambano.com.

Upozornění ředitele závodu

1) Staré náměstí v Ostrově a jeho bezprostřední okolí jsou v pátek od 16.00 hodin do soboty do 18.00 hodin uzavřené, proto raději parkujte u obchodních domů (Albert, Penny market – 400 m od náměstí).

2) Všechny tři závody (hlavní závod – MČR, hobby závod i štafety) přijedou poprvé v závěru cyklistické části do prostoru Starého náměstí mezi depa (1. depo dětského duatlonu a 2. depo Xterry). Z náměstí ještě odjedou a v části Ostrova nazvané 'Posvátný okrsek' absolvují ještě cca 1 km (včetně sjezdu po schodech) a vjedou na Staré náměstí stejnou cestou jako poprvé a teprve nyní zajedou do 2. depa. Neabsolvování tohoto závěrečného okruhu je důvodem k diskvalifikaci.

3) Cyklistické tratě a běžecký okruh jsou již v současné době označeny. Jejich bezproblémové projetí však komplikují křižovatky, kde budou během závodu pořadatelé (60 pořadatelů). Cyklistický okruh hlavního závodu je velice členitý a jednoduché pasáže po asfaltu střídají až trialové pasáže a prudké sjezdy. Doporučuji si trať projet.

4) V pátek zajišťuje pořadatel možnost projetí tratě závodu s doprovodem. Odjíždí se v 17.00 z 1. depa (pláž na V.Rybníku).

Na všechny závodníky, diváky a doprovod včetně dětí se těší
ředitel závodu Jan Novák