V Plzni se konaly současně dva turnaje Grand prix ČR, jeden zařazený do kategorie C a druhý do kategorie D.

Na „Jupiterském CéDéčku“ v dresu Jiskry startovali Marcela Nesvedová, Jan Klimaj, Tung Hai Trinh a Stanislav Newiak a po mnohahodinovém maratonu se zaslouženě radovali z pěti medailí. Tři získali v prestižnějším turnaji kategorie C, kde první zlato vybojovala hned v úvodní smíšené čtyřhře Nesvedová s doubraveckým Vackem po dvousetové finálové výhře nad přeštickými Takáčem s Osladilovou.

Ve stejné disciplíně skončili na 9.–16. místě Newiak s plzeňskou Fronkovou. V mužských singlech se o překvapení postaral Tung Hai Trinh, když v boji o semifinále překvapivě sebral set prvoligovému Sobotovi (USK Plzeň), ale nakonec prohrál 1:2 a skončil na 5.–8. místě. Ještě hůř dopadl Klimaj, který podlehl českokrumlovskému, leč ve Varech trénujícímu Černému a skončil na 9.–16. místě.

Svou porci smůly si v ženském singlu vybrala Marcela Nesvedová. „Celkem suverénně prošla až do finále, kde ale ve třetím setu za stavu 15:15 úplně odpadla a prohrála 15:21.

Nejenže přišla o zlato, ale byla to její už třetí prohra s doubraveckou Lenkou Strakovou za sebou. Škoda, už už to vypadalo, že ji smázne,“ lituje trenér Marcely Nesvedové Newiak.

V deblech skončili Klimaj s Trinhem druzí, když nestačili jen na Plzeňáky Knoppa se Sobotou, Newiak se Slabým ze Slavoje Plzeň skončili na 5.–8. místě.

Další dvě medale, obě zlaté, získali Nejdečáci v turnaji kategorie D a obě v deblech. První zlato brali Trinh s Newiakem po jasné výhře 2:0 nad favorizovanými Huclem s Plundrichem (Doubravka, Vodňany) a druhé Nesvedová s Beranovou z USK Plzeň.

Ve stejném termínu se rovněž v Plzni odehrál Open přebor Plzeňského kraje kategorie U15, kde mezi 50 startujícími reprezentovali Nejdek teprve 11letý Adam Nesveda a nedávno 13letý Marek Bernášek. Lépe si vedl Nesveda, když postoupil do druhého kola, Bernášek vypadl hned v prvním a spolu pak rovněž hned v 1. kole vypadli v deblu.